З 1 грудня буде запроваджено нові критерії бронювання працівників

До 15 листопада 2024 року в Україні провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та можуть бронювати своїх співробітників від мобілізації. Перевірка виявила низку проблем, що призвели до оновлення підходу до бронювання. Про це повідомило видання «Закон і Бізнес» із посиланням на Кабінет Міністрів України.

Нові критерії для бронювання

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про оновлення критеріїв для підприємств, що мають право бронювати працівників. За його словами, новий підхід дозволить забезпечити справедливість та прозорість процесу.

Основні зміни включають:

  1. Координація з Міноборони та Мінекономіки. Всі регіональні та галузеві критерії критичності тепер будуть погоджуватись із цими відомствами, що допоможе уникнути зловживань у системі бронювання.
  2. Вимоги для приватного сектору. Введено обов’язковий зарплатний критерій: середня нарахована заробітна плата на підприємстві та у заброньованого співробітника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Також підприємства повинні бути без заборгованостей перед бюджетом.

Шмигаль зазначив, що ці нововведення допоможуть знизити ризики махінацій, коли працівників працевлаштовували лише для отримання відстрочки від мобілізації.

З 1 грудня 2024 року бронювання буде здійснюватися виключно через платформу “Дія”. Це дозволить уряду в режимі реального часу відслідковувати відповідність підприємств новим вимогам. Введено щомісячний моніторинг, щоб переконатися, що підприємства відповідають всім встановленим критеріям.

Для підприємств, які вже отримали право на бронювання співробітників, передбачено перехідний період до 28 лютого 2025 року. Протягом цього часу всі компанії мають оновити документи та привести їх у відповідність із новими умовами, незалежно від того, коли було отримано відстрочку.

Глава уряду підкреслив, що нові правила дозволять зробити систему бронювання більш прозорою та ефективною. Контроль за виконанням критеріїв критичності допоможе уникнути зловживань і забезпечить, щоб лише дійсно важливі для економіки підприємства могли бронювати своїх працівників.

«Нові критерії — це частина наших зусиль для підтримки стабільності економіки під час війни, а також для забезпечення справедливості у мобілізаційних процесах», — підсумував Денис Шмигаль.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Сільрада Бучанщини підписала договір на будівництво дитсадка за 173 мільйони

У селі Петрушки Бучанського району планують збудувати дитячий садок...

Кому з українок заборонено виїзд за кордон під час воєнного стану

Під час дії воєнного стану в Україні певні категорії...

Біженцям з України в Естонії уріжуть фінансову допомогу: кого торкнуться зміни

Із травня 2025 року українські біженці в Естонії більше...

У Запоріжжі косметологічна процедура ледь не стала фатальною

У Запоріжжі вперше в регіоні виявили випадок ятрогенного ботулізму...

В Офісі Президента готуються до припинення вогню

За інформацією нашого джерела в Офісі Президента, Андрій Єрмак...

Часник, зелений чай і ще чотири продукти, які можуть скоротити життя

Не всі продукти, які ми вважаємо корисними, насправді сприяють...

Урожай пшениці в Україні буде найгіршим за останні роки

Урожай пшениці в Україні цього року може скласти лише...

Що робити, якщо заблокували пенсійну картку: поради юристів

В умовах воєнного стану українські пенсіонери ризикують зіткнутися з...