З 1 грудня буде запроваджено нові критерії бронювання працівників

До 15 листопада 2024 року в Україні провели аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та можуть бронювати своїх співробітників від мобілізації. Перевірка виявила низку проблем, що призвели до оновлення підходу до бронювання. Про це повідомило видання «Закон і Бізнес» із посиланням на Кабінет Міністрів України.

Нові критерії для бронювання

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив про оновлення критеріїв для підприємств, що мають право бронювати працівників. За його словами, новий підхід дозволить забезпечити справедливість та прозорість процесу.

Основні зміни включають:

  1. Координація з Міноборони та Мінекономіки. Всі регіональні та галузеві критерії критичності тепер будуть погоджуватись із цими відомствами, що допоможе уникнути зловживань у системі бронювання.
  2. Вимоги для приватного сектору. Введено обов’язковий зарплатний критерій: середня нарахована заробітна плата на підприємстві та у заброньованого співробітника повинна бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Також підприємства повинні бути без заборгованостей перед бюджетом.

Шмигаль зазначив, що ці нововведення допоможуть знизити ризики махінацій, коли працівників працевлаштовували лише для отримання відстрочки від мобілізації.

З 1 грудня 2024 року бронювання буде здійснюватися виключно через платформу “Дія”. Це дозволить уряду в режимі реального часу відслідковувати відповідність підприємств новим вимогам. Введено щомісячний моніторинг, щоб переконатися, що підприємства відповідають всім встановленим критеріям.

Для підприємств, які вже отримали право на бронювання співробітників, передбачено перехідний період до 28 лютого 2025 року. Протягом цього часу всі компанії мають оновити документи та привести їх у відповідність із новими умовами, незалежно від того, коли було отримано відстрочку.

Глава уряду підкреслив, що нові правила дозволять зробити систему бронювання більш прозорою та ефективною. Контроль за виконанням критеріїв критичності допоможе уникнути зловживань і забезпечить, щоб лише дійсно важливі для економіки підприємства могли бронювати своїх працівників.

«Нові критерії — це частина наших зусиль для підтримки стабільності економіки під час війни, а також для забезпечення справедливості у мобілізаційних процесах», — підсумував Денис Шмигаль.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна встановила новий рекорд експорту: цифри вражають

З початку 2024 року український експорт товарів у грошовому...

Міноборони України готує реформу мобілізаційної системи

Міністерство оборони України працює над новими пропозиціями щодо реформування...

Суд залишив без змін арешт ексголови ПриватБанку Олександра Дубілета

Колегія Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовила у...

Депутат Дніпропетровщини підозрюється у викраденні та катуванні військовослужбовця

На Дніпропетровщині розгорівся гучний скандал: місцевому депутату оголошено підозру...

Хто увійшов до рейтингу найсексуальніших чоловіків України

Telegram-канал "Жирним шрифтом" склав рейтинг найсексуальніших чоловіків України 2024...

Україну накриє негода: синоптики прогнозують снігопади, дощі та шквальний вітер

Український гідрометцентр оприлюднив попередження про складні погодні умови, які...

Транспорт, будівництво та промисловість сприяють зростанню ВВП України

За підсумками січня-жовтня 2024 року, ВВП України зріс на...

У Києві викрито групу шахраїв, які перепродавали залізничні квитки за втричі вищою ціною

У Києві правоохоронці викрили організовану групу осіб, які створювали...