Заступник начальника Держпраці Одеської області збрехав у декларації на 3 мільйони гривень

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) виявило серйозні недостовірності в декларації Дмитра Василевського, заступника начальника відділу з питань безпеки праці Держпраці в Одеській області. Загальна сума виявлених розбіжностей перевищує 3,1 мільйона гривень.

Одним із найбільш курйозних моментів виявленої недостовірності стала декларація двох біткоїнів, які посадовець вказав як свою власність. Однак він не зміг надати жодних доказів їх наявності, заявивши, що “втратив доступ до електронного гаманця”. Згідно з його декларацією, ці біткоїни були придбані у 2016 році за 900 доларів на Книжковому ринку в Одесі. Вартість активу на момент перевірки становила 3,16 мільйона гривень. Однак, як зазначають експерти, будь-які транзакції з криптовалютою залишають слід у блокчейні, тому без публічної адреси гаманця неможливо перевірити, чи дійсно ці біткоїни існували.

Окрім криптовалюти, у декларації Василевського було виявлено й інші дивні активи:

  • Золоті злитки на 10 тисяч доларів, які, за словами посадовця, є подарунком від родини його дружини, але жодних документів на підтвердження цього немає.
  • Будинок в Одесі, придбаний у серпні 2022 року, який був оцінений лише в 30 тисяч гривень, хоча його реальна ринкова вартість на той момент складала близько 300 тисяч гривень. Василевський пояснив це помилкою в декларації, вказавши “не дописав нуль”.
  • Квартира площею 36,2 кв. м, придбана ще у 1998 році, була оцінена в 16 гривень, при цьому посадовець не вказав, що в ній проживає його родина, що є порушенням правил декларування.
  • Автомобіль Citroen Berlingo (2006) не був вказаний у декларації, хоча його офіційна вартість на момент покупки складала 47 803 гривні.

Загалом недостовірна інформація, що була виявлена у декларації Василевського, стосується активів на суму понад 3,1 мільйона гривень, що перевищує встановлений законом поріг для кримінальної відповідальності. Це є підставою для відкриття кримінального провадження за статтею 366-2 Кримінального кодексу України (декларування недостовірної інформації).

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій,...

20 мільйонів доларів на військову форму: скандал із закупівлею часів Резнікова

У 2022 році Міністерство оборони України перерахувало $20 млн...

ВАКС розглядає справу міністерки юстиції: слідство вказує на корупційний ланцюг у владі

Сьогодні Вищий антикорупційний суд провів чергове засідання у резонансній...

Білкова вечеря: шлях до стрункості чи ризик для здоров’я?

Білки є важливою складовою здорового раціону — вони сприяють...

Деталі переговорного процесу Україна-Росія за посередництва США

Як повідомляють наші джерела, за ініціативи та посередництва США...

Україна отримала від Фінляндії 5 тис. неякісних бронежилетів

Поліція Фінляндії підозрює місцеву компанію у постачанні Україні п’яти...

Львівський міський голова зазначив у своїй декларації лише зарплату

Міський голова Львова Андрій Садовий у своїй декларації за...