Мобілізаційний потенціал відіграє вирішальну роль у конфлікті в Україні, вважає німецький Der Spiegel. Київ гостро потребує не тільки снарядів, а й солдатів. Для цього “президент України знизив мінімальний вік для резервістів”: якщо в перший рік конфлікту ЗСУ могли обійтися добровольцями, то “лави тепер поповнюються в основному завдяки загальній мобілізації, яка в рамках військового права може торкнутися всіх чоловіків, придатних до військової служби”.
Журнал вважає, що останні рішення Зеленського щодо адаптації мобілізаційного законодавства далися йому “нелегко”. Йдеться не тільки про зниження віку мобілізації з 27 до 25 років, а й про спрощення цифрової реєстрації військовозобов’язаних. У парламенті України також перебуває ще один закон про покарання за ухилення від служби. Серйозну перешкоду мобілізації в Україні становлять і звинувачення в корумпованості ЗСУ.
За офіційними даними Києва, в українській армії служать 800 тис. чоловіків і жінок, і для її поповнення потрібно ще 500 тис., якщо вірити заявам Зеленського наприкінці минулого року, – хоча останніми днями і Володимир Зеленський, і Олександр Сирський заявляли, що “цю цифру було переглянуто в бік зменшення”.
Німецький журнал також зазначає, що у Росії мобілізаційний потенціал вищий: “населення Росії майже в чотири рази перевищує населення України”. Росія вдавалася до часткової мобілізації тільки раз і віддає перевагу “солдатам за контрактом”: посилаючись на Сергія Шойгу, журнал повідомляє про 540 тис. солдатів, які уклали угоду з міністерством оборони.
Як і українська армія, російська армія створює нові з’єднання. До кінця року має бути створено дві нові танкові армії, 14 дивізій і 16 бригад. Німецький журнал припускає, що Росія і далі робитиме ставку на контрактників, бо хоче уникнути “внутрішньополітичних наслідків” від оголошення мобілізації.