Згідно соцопитування більшість українців виявили готовність “зрозуміти ухилянтів”

Останнє опитування, проведене соціологічними агентствами в Україні, виявило досить суперечливе ставлення громадян до можливості мобілізації в разі загрози для країни. Згідно з результатами опитування, 54% українців виявили готовність “зрозуміти ухилянтів” у випадку потреби у військовій службі, що, за словами експертів, є “вагомим викликом” для держави.

На думку понад половини українців, до осіб, які не хочуть мобілізуватися, можна поставитися “із розумінням”. Причому у даному питанні найбільша лояльність у мешканців півдня України. Такі результати показало опитування Інституту соціальної та політичної психології НАПН України з Асоціацією політичних психологів України, які презентували в агентстві “Інтерфакс-Україна”.

Зазначається, що 53,9% респондентів висловили згоджу з твердженнями, що “тих, хто ухиляється від мобілізації, можна зрозуміти”, оскільки “ніхто не хоче помирати”. 17,2% з цим не згодні і близько 29% не змогли дати конкретної відповіді.

Причому ухилянтів готові зрозуміти понад 70% мешканців південних областей, які взяли участь в опитування.

Разом з цим 43% українців заявили про відчуття сорому за чоловіків, які не поспішають вступати до лав Збройних сил. Результати дослідження свідчать, що на півдні України таких майже половина.

За словами соціологів, в Україні до мобілізації ставляться вкрай неоднозначно, що можна вважати “вагомим викликом для воєнно-політичного керівництва держави”.

Соцопитування було проведено у період з 1 по 15 березня методом очних (face-to-face) інтерв’ю, в ньому взяли участь 2000 респондентів віком від 18 років і старше на підконтрольній Україні території. Показник похибки вибірки складає 3,2%.

Верховна Рада України 30 січня поточного року почала розгляд законопроєкту про мобілізацію, спрямованого на врегулювання законодавства у сфері призову під час воєнного стану. Автори документа пропонують запровадити повістки через електронний кабінет призовника, знизити призовний вік до 25 років, передбачити терміни для демобілізації, запровадити добровільну мобілізацію для осіб, позбавлених волі, обмеження для ухилянтів, заборонити державну службу без проходження військової підготовки тощо.

7 лютого депутати ухвалили законопроєкт № 10449 про посилення мобілізації в першому читанні. При цьому до другого читання нардепами було подано понад 4000 поправок.

27 лютого парламентський комітет з питань нацбезпеки почав розглядати ці поправки до законопроєкту.

29 березня оборонний комітет ВР завершив розгляд усіх 4269 правок до законопроєкту про мобілізацію. За словами нардепа Ярослава Железняка, документ буде винесено на голосування у другому читанні через два тижні.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Дружина ексрадника ОП Артема Шила придбала нерухомості в Дубаї на 4,3 млн доларів

Ірина Шило, дружина колишнього радника Офісу президента і офіцера...

Співачка Slavia чекає на дитину після розлучення з Дзідзьо

Українська співачка Slavia, колишня дружина артиста Дзідзьо (Михайла Хоми),...

Гендиректор YASNO розповів, хто ризикує залишитися без світла

Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко прокоментував хвилю повідомлень у...

Депутат Київради Маляревич задекларував 12 ділянок і квартиру за 5,6 млн

Тимчасовий голова комісії Київради з питань архітектури, містобудування та...

Депутат від «Слуги народу» виїхав до ЄС і не повернувся

Депутат Берегівської районної ради від партії «Слуга народу» та...

Заступник директора навчального закладу збирав дані про ЗСУ для росіян

У Сумській області Служба безпеки України викрила і затримала...

Збірна України зберегла 25-те місце у рейтингу ФІФА після матчів Ліги націй

Міжнародна федерація футболу (ФІФА) оновила рейтинг національних команд за...

У Києві чиновник і бізнесмен вкрали мільйон з бюджету під час будівництва спортмайданчика

У Києві викрито схему розкрадання бюджетних коштів, пов’язаних із...