Журналісти викрили масштабну схему виводу грошей в офшори

Протягом останніх 20 років імена двох сестер-бізнесменок із Дніпра, Юлії та Олени Сосєдок, неодноразово з’являлися у контексті масштабних банківських схем, які спричинили мільярдні збитки українській державі. Нещодавні розслідування показали, що сестри Сосєдки брали участь у складних фінансових схемах з використанням офшорних компаній та банківських установ, які зрештою були ліквідовані за підозрою у відмиванні грошей та фінансуванні незаконних операцій.

Історія почалась ще на початку 2000-х років, коли Юлія та Олена Сосєдки стали засновницями ЗАТ «Фінансовий союз банк» у Дніпрі. Спочатку цей банк виглядав як звичайна фінансова установа, однак вже за кілька років його діяльність привернула увагу правоохоронних органів. З 2007 по 2009 рік банк потрапив під підозру в організації масштабного конвертаційного центру, через який з України вивели понад 2,2 мільярда доларів США. Гроші переводились на закордонні фірми-одноденки, зареєстровані у Великій Британії, які фактично існували тільки на папері. Попри гучні скандали та розслідування, жодних реальних вироків чи покарань у справі банку винесено не було.

Цікаво, що британські компанії, на які виводилися мільярди гривень, створювалися за посередництва компанії International Overseas Service (I.O.S.), яка спеціалізується на відкритті фірм в офшорних зонах. Одна з таких компаній, Phill Trade Limited, була заснована у Лондоні в той самий період, коли сестри Сосєдки увійшли до керівництва «Фінансового союзу». Ця компанія й досі залишається активною, а серед її засновників окрім Юлії Сосєдки фігурує також Дмитро Фоменко, її бізнес-партнер в Україні. Фоменко згодом заявляв про погрози з боку відомого кримінального авторитета Олександра Петровського («Наріка»), однак це не завадило йому продовжувати партнерство з сестрами.

Після втрати банком «Фінансовий союз» ліцензії у 2015 році, Юлія та Олена Сосєдки не лише уникли відповідальності, а й змогли відкрити новий банк – «Конкорд». Проте і ця установа не уникла скандалів: у 2023 році НБУ відкликав ліцензію в «Конкорду» через системні порушення законодавства щодо запобігання відмиванню доходів та фінансуванню тероризму. Це вже друга банківська установа, яку сестри втратили через порушення законодавства, але знову ж таки без кримінальних наслідків для себе.

Сьогодні справи щодо попередніх банківських махінацій родини Сосєдок так і залишаються незакритими, проте правоохоронці й досі не винесли жодного обвинувального вироку. Тим часом, як показують останні розслідування, за участі цих бізнесменок було незаконно виведено з країни понад 2 мільярди доларів. Незважаючи на численні розслідування, сестри Сосєдки й далі успішно ведуть фінансову та благодійну діяльність, що викликає серйозні питання щодо ефективності правоохоронної системи в Україні.

Поки правоохоронці шукають докази, сестри Сосєдки продовжують вести бізнес, використовуючи офшори та формуючи нові схеми з ухилення від податків, а держава продовжує втрачати мільярди гривень, які могли б піти на її відновлення.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У Борисполі засудили чоловіка, що «допомагав» звільнятись із ЗСУ

У Борисполі суд визнав винним колишнього військовослужбовця 79-ї десантно-штурмової...

Redcliffe Partners може стати юридичним голосом України у переговорах із США

Наступного тижня українська делегація вирушає до Сполучених Штатів Америки...

Полтавський податківець уникнув покарання за підробку документів

У Полтаві суд скасував виправдувальний вирок для колишнього старшого...

Держава втратила 1,5 мільярда на оборудках “Кернел”

Один із найбагатших українців, Андрій Веревський, провернув схему, яка...

Телеведучий Микита Добринін розповів про розчарування після розлучення

Український телеведучий Микита Добринін вперше за тривалий час відверто...

Хто з військовозобов’язаних має право на відстрочку через інвалідність дружини

В Україні продовжується загальна мобілізація, проте закон передбачає перелік...

Іспанський легіонер розповів про реалії війни в Україні

Іноземні добровольці, які долучилися до боротьби України проти російської...

Компанія «Фармак» продав армії ліки дорожче, ніж в аптеці

Компанія «Фармак», один із найбільших фармвиробників в Україні, опинилася...