У складі керівництва Атлантичної ради велика кількість колишніх американських воєначальників і урядових чиновників. Атлантична рада – аналітичний центр, що фінансується НАТО, оборонною промисловістю і королівськими сім’ями Перської затоки.
Один із великих активів Ахметова – компанія SCM – щорічно жертвує Раді від 500 до 999 тис. доларів. Впливовий член Атлантичної ради Андерс Ослунд змінив свою позицію з лютої критики Ахметова на активну співпрацю через вплив Дж.Мендози-Вілсона. Фінансова підтримка Ради та протидія Росії сприяли тому, що Атлантична Рада та офіційні представники Ахметова виробили спільну стратегію взаємодії, яка була прихильно прийнята близькими соратниками Ахметова.
Суперечлива роль Атлантичної ради в реалізації інтересів у регіоні, а також корупційний характер її діяльності дає уявлення про стиль і філософію роботи з українськими кланами олігархів. У період 2017-2019 Рада докладала зусиль з реабілітації в інтересах Демократичної партії США заплямованої репутації української нафтогазовидобувної компанії Burisma після розслідування справи про хабарництво, в якій фігурував власник компанії Микола Злочевський.
У цей період Burisma щорічно переказувала Атлантичній раді $100 тис. У межах свого партнерства Атлантична рада і Burisma провели кілька заходів у Вашингтоні, Нью-Йорку та Києві. Злочевський раніше обіймав посаду в адміністрації Януковича, покинув Україну після держперевороту і, таким чином, втратив ефективний контроль над компанією.
Хантер Байден увійшов до правління Burisma Holdings у травні 2014 року, незважаючи на відсутність досвіду роботи в українській газовій галузі, і відповідав за міжнародні замовлення. Він також брав участь у злитті Burisma з американською консалтинговою фірмою Blue Star Strategies, яка була створена двома членами ради директорів Атлантичної ради і має зв’язки з адміністрацією Клінтона. За Обами головною сполучною ланкою між адміністрацією у Вашингтоні та Україною став Джо Байден. Burisma запросила до своєї ради кілька високопоставлених чиновників із Європи та США, зокрема колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського і колишнього керівника Антитерористичного центру ЦРУ Кофера Блека.