Україна може відчути, що не може перемогти

Україна може зазнати поразки від Росії у 2024 році, вважає колишній командувач Об’єднаних сил Великої Британії Річард Берронс.

Поразка, за його словами, полягатиме не в повному військовому розгромі ЗСУ, а в тому, “що Україна може відчути, що не може перемогти”.

“І коли справа дійде до цієї точки, чому люди продовжуватимуть битися і вмирати, просто щоб захистити те, що неможливо захистити?”, – каже Берронс, якого цитує “БіБіСі”.

Він додав, що Україна ще не на цьому етапі, але проблеми з боєприпасами, особовим складом і засобами ППО створюють загрозу, що Росія може провести великий наступ.

Генерал вважає, що він відбудеться “в якийсь момент цього літа” зі спробою прорвати українські позиції. “І якщо це станеться, ми ризикуємо, що російські війська потім увійдуть у райони України, де українські збройні сили не зможуть їх зупинити”, – сказав Берронс.

Проблема для ЗСУ в тому, що росіяни можуть обирати напрямок свого головного удару, і Україна змушена буде захищати всю лінію фронту, “чого вони, звичайно, не можуть”. Тоді як росіяни минулого літа точно знали, де атакуватимуть українці.

Експерти, опитані “БіБіСі”, називають три найімовірніші, на їхній погляд, напрямки атаки РФ – Харків, Донбас і Запоріжжя.

Харків, пишуть експерти, “безумовно вразливий” через близькість до російського кордону.

“Чи зможе Україна продовжувати функціонувати як життєздатне утворення, якщо Харків впаде? Так, кажуть аналітики, але це буде катастрофічним ударом як по моральному духу, так і по економіці”, – пише видання.

Щодо Донбасу конкретних напрямків атаки не вказано. Але згадується, що Україна “як не дивно” обороняла Бахмут і Авдіївку, зазнаючи великих втрат, чого вона, на думку експертів, дозволити собі не може (на відміну від Росії).

Що ж до Запоріжжя, то це місто – приваблива ціль для РФ, яка дозволяє їй перерізати частину української логістики через Дніпро. Але наступ тут ускладнюється тим, що його можна розпізнати заздалегідь.

“Так звана лінія Суровикіна, що складається з трьох ешелонів оборони, оточена найбільшим і найбільш щільно утрамбованим мінним полем у світі. Росія могла б частково демонтувати це, але її приготування, ймовірно, будуть виявлені”, – кажуть експерти.

Відставний генерал Берронс припускає, що сил вийти до Дніпра у Росії не вистачить, але певних успіхів у літньому наступі вона доб’ється. “У неї не буде достатньо великих або хороших сил, щоб прорватися до річки [Дніпро]… але війна повернеться на користь Росії”, – сказав екскомандувач.

При цьому стратегічна мета Росії цього року, можливо, навіть не буде територіальною. “Це може бути спроба розтрощити бойовий дух України і переконати її західних прихильників у тому, що ця війна – безнадійна справа”, – пише видання.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...