Атлантична рада й Ахметов

У складі керівництва Атлантичної ради велика кількість колишніх американських воєначальників і урядових чиновників. Атлантична рада – аналітичний центр, що фінансується НАТО, оборонною промисловістю і королівськими сім’ями Перської затоки.

Один із великих активів Ахметова – компанія SCM – щорічно жертвує Раді від 500 до 999 тис. доларів. Впливовий член Атлантичної ради Андерс Ослунд змінив свою позицію з лютої критики Ахметова на активну співпрацю через вплив Дж.Мендози-Вілсона. Фінансова підтримка Ради та протидія Росії сприяли тому, що Атлантична Рада та офіційні представники Ахметова виробили спільну стратегію взаємодії, яка була прихильно прийнята близькими соратниками Ахметова.

Суперечлива роль Атлантичної ради в реалізації інтересів у регіоні, а також корупційний характер її діяльності дає уявлення про стиль і філософію роботи з українськими кланами олігархів. У період 2017-2019 Рада докладала зусиль з реабілітації в інтересах Демократичної партії США заплямованої репутації української нафтогазовидобувної компанії Burisma після розслідування справи про хабарництво, в якій фігурував власник компанії Микола Злочевський.

У цей період Burisma щорічно переказувала Атлантичній раді $100 тис. У межах свого партнерства Атлантична рада і Burisma провели кілька заходів у Вашингтоні, Нью-Йорку та Києві. Злочевський раніше обіймав посаду в адміністрації Януковича, покинув Україну після держперевороту і, таким чином, втратив ефективний контроль над компанією.

Хантер Байден увійшов до правління Burisma Holdings у травні 2014 року, незважаючи на відсутність досвіду роботи в українській газовій галузі, і відповідав за міжнародні замовлення. Він також брав участь у злитті Burisma з американською консалтинговою фірмою Blue Star Strategies, яка була створена двома членами ради директорів Атлантичної ради і має зв’язки з адміністрацією Клінтона. За Обами головною сполучною ланкою між адміністрацією у Вашингтоні та Україною став Джо Байден. Burisma запросила до своєї ради кілька високопоставлених чиновників із Європи та США, зокрема колишнього президента Польщі Олександра Кваснєвського і колишнього керівника Антитерористичного центру ЦРУ Кофера Блека.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

НАТО не досягло згоди щодо військової допомоги Україні

Міністри оборони країн НАТО не досягли згоди щодо виділення...

Гучний скандал у Верховній Раді через взлом системи парламенту

Сьогодні, 14 червня, нардепка Олександра Устінова заявила про незаконне...

Прокуратура направила до суду справу проти колишніх керівників «Інформ-Ресурси» через збитки на 187 млн грн

Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) направила до суду справу проти...

ВАКС об’єднав справи Бахматюка та Насірова щодо неправомірної вигоди

Вищий антикорупційний суд підтримав об'єднання справ олігарха Олега Бахматюка,...

Суд ліквідував мережу «громадських організацій» Медведчука, які планували державний переворот у Києві

Суд ухвалив рішення на користь Міністерства юстиції щодо заборони...

Нові правила бронювання працівників на критично важливих підприємствах

Кабінет міністрів прийняв постанову "Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під...

Україна нарощує дипломатичний тиск для повернення військовозобов’язаних з-за кордону

Україна планує продовжувати свій збалансований підхід до питання повернення...

Лікарі та колишній високопосадовець МОЗ України затримані за порушення закону про трансплантацію органів

Ексзаступника міністра охорони здоров'я Михайла Загрійчука та ще 10...