Без нових поставок: Україна ризикує втратити ключові можливості на полі бою

Постійна військова допомога з боку США є важливою складовою стратегії України в боротьбі проти агресії Росії. Однак останні заяви про можливе скорочення допомоги викликають серйозні побоювання щодо стабільності ситуації на фронті. Як зазначає The Wall Street Journal , без нових поставок військової допомоги Україна зможе витримати нинішній темп боїв до літа 2025 року, але після цього може зіткнутися з серйозними труднощами, зокрема, нестачею боєприпасів.

Також Київ не зможе використовувати частину свого найбільш передового озброєння.

«Великі поставки зброї, які адміністрація Байдена відправила або уклала контракти на поставку в останні місяці свого правління, повинні дозволити Україні продовжувати боротися в поточному темпі щонайменше до середини року (тобто до червня – Ред.)», – заявила виданню Селеста Валландер, колишня високопоставлена посадовець Пентагону.

Українські чиновники кажуть, що це «найгірший сценарій», і в такому разі Україні доведеться значно збільшити власне військове виробництво і розраховувати на більшу підтримку з боку Європи.

«Загалом Україна наразі самостійно виробляє або фінансує близько 55% свого військового обладнання. США забезпечують близько 20%, а Європа – 25%», – повідомив один західний чиновник.

Але деякі види американського озброєння, як-от сучасні системи ППО, балістичні ракети, навігаційні системи і далекобійна артилерія, будуть практично неможливо замінити. Європа просто не виробляє достатньої кількості таких систем – а в деяких випадках не виробляє зовсім.

Коли ці американські поставки закінчаться, можливості України наносити удари на далекі відстані і захищати тилові позиції значно знизяться, попереджають офіційні особи та аналітики.

«Теоретично Європа може виділити стільки ж коштів, скільки США, але я не думаю, що вона зможе покрити весь спектр необхідних озброєнь. У таких критично важливих категоріях, як системи перехоплення для ППО, швидко виникне проблема нестачі», – сказав Оскар Йонссон, дослідник Шведського оборонного університету.

Деякі експерти також сумніваються, чи збереже Україна доступ до супутникового інтернету Starlink від SpaceX, який частково фінансувався Пентагоном.

«Питання не стільки в допомозі, скільки в тому, чи буде Трамп брати участь у виробництві зброї для України», – сказав Михайло Самусь, директор Центру дослідження нової геополітики. «Якщо ні, це стане серйозним ударом для України і Європи».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

МВФ прогнозує завершення війни в України до кінця 2025 року

Міжнародний валютний фонд зберігає базовий сценарій щодо тривалості повномасштабної...

У Києві залишили лише 4 вулиці з дозволеною швидкістю 80 км/год

Із 1 квітня у столиці скоротили кількість міських ділянок,...

Турбота на 57 мільйонів: посадовці КМДА крали у психічно хворих

Корупційні скандали в Київській міській державній адміністрації давно не...

В Одесі провели унікальну операцію, якої ще не було у світі

В Одесі лікарі здійснили справжній прорив у світовій кардіохірургії...

Скільки коштуватиме Великодній кошик у 2025 році

До Великодня залишилося три тижні, і українці вже замислюються...

Посадовець Києва, підозрюваний в ухиленні від мобілізації, задекларував нові авто та гектари землі

Попри кримінальну справу щодо оформлення фіктивної інвалідності заради уникнення...

Чому Рада відмовилася карати постачальників за затримки зброї

Ухвалене Верховною Радою рішення про скасування штрафів для компаній,...

ДПС викрила мережі техніки Apple на ухиленні від ПДВ

Державна податкова служба України викрила масштабну схему ухилення від...