Черговий скандал з Віталієм Шабуніним

Ситуація навколо голови «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна продовжує розвиватися. Наразі стали відомі нові деталі у справі про його уклонення від військової служби та підробку документів. Журналіст Володимир Бойко, який ініціював розслідування цих справ, оприлюднив відповідь Національного агентства з питань запобігання корупції (НАПК), в якій стверджується, що агентство не має інформації про прикомандирування Шабуніна до НАПК.

На сайті МВС виставлено на громадське обговорення проект відомчого наказу «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України». Документ прописує цілий список нововведень, які стосуються як самих іспитів, так і контролю за «чесністю» їх проведення.

Іспити, як і раніше, проводитимуть у формі тестів. У кожному білеті передбачено по 60 запитань, відповісти на які потрібно за 60 хвилин. Тут нічого не змінюється.

Але в новому проекті зазначено, що тестові завдання вже не стануть формувати автоматично методом випадкової генерації за допомогою спеціального програмного забезпечення МВС.

Їх розроблятиме і регулярно оновлюватиме одне з підприємств зі сфери управління МВС , яке саме, не вказано.

З’являються нові вимоги і до камер у навчальному авто, за допомогою яких фіксували проходження практичної частини іспиту – водіння. В автомобілях класу «В» має бути розміщено щонайменше 4 камери, а в машинах класів С, D СЕ, DE – щонайменше три технічні засоби контролю. Наразі немає вимог щодо кількості камер – важливо тільки, щоб вони в принципі були. Ба більше – у новому проєкті з’явилася спеціальна схема монтажу камер в авто, якої раніше не було. На ній вказані конкретні точки, куди потрібно кріпити техніку.

Зазначимо, що це вже не перша спроба зламати схеми «торгівлі» правами, коли майбутні водії просто платять за кожну частину іспиту – теорію і практику – і все складають.

Раніше такса становила по 100 доларів за теорію і водіння. Але після того, як екзаменаційний процес стали жорсткіше контролювати (зокрема, з’явилися камери в навчальних авто) такса різко злетіла.

При цьому, як розповів столичний автоінструктор Вадим, самі схеми нікуди не поділися.

«На іспиті з водіння екзаменатор, з яким є домовленості, просто не озвучує грубих помилок, а камери їх не завжди фіксують. Ба більше, у навчальних авто завжди є додаткові педалі, і екзаменатор може сам допомогти «вирулити». Так буде і з новими правилами. Де б ви не кріпили камери, якщо двоє у змові, то завжди можна зробити так, щоб найважливіше на камери не потрапило. Але ціни злетять ще більше. Якщо раніше платили за складання теорії та практики 200 доларів, то зараз ціни доходять уже майже до тисячі. Наступний етап – удвічі дорожчий», – вважає Вадим.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ми перші в історії: Яремчук відповів на критику збірної України

Форвард збірної України Роман Яремчук закликав футбольних експертів та...

Мокрий сніг і похолодання: погода на 22 листопада в Україні

У п'ятницю, 22 листопада, українцям варто готуватися до різкого...

Прогноз курсу до кінця листопада

На останньому тижні осені на валютному ринку України не...

Жеребкування ЧС-2026: з ким зустрінеться Україна

Збірна України з футболу опинилася у другому кошику під...

Шпигунка під прикриттям волонтерства: агентку ФСБ засудили до 15 років тюрми

В Україні суд засудив до 15 років позбавлення волі...

Як зміниться рух поїздів “Укрзалізниці” у грудні

З грудня 2024 року "Укрзалізниця" запроваджує зимовий розклад руху...

Українська легенда спорту Харлан спростувала чутки про завершення кар’єри

Дворазова олімпійська чемпіонка, одна з найтитулованіших українських спортсменок Ольга...

Росія готується до десятка масованих атак

Російська Федерація продовжує активно готуватися до нових масованих ударів...