Чому китайці йдуть воювати за Росію: історії контрактників, які воюють на сході України

Згідно з даними російських ЗМІ, вперше підтверджено факт участі китайських громадян у війні на боці Росії в Україні. За даними “Важных историй”, 51 громадянин КНР пройшов через московський пункт вербування на військову службу за контрактом з червня 2023 по травень 2024 року. Це перша зафіксована цифра іноземних громадян із Китаю, які стали частиною російської армії.

Хто вони — китайські контрактники?

Згідно з опублікованими даними, 31 громадянин Китаю звернувся до російського військового центру у 2023 році, а ще 20 — у 2024. Більшість із них прилітала до Росії незадовго до того, як укласти контракт. Усі китайці укладали угоди протягом кількох днів після прибуття. Наймолодшому серед них було 20 років, а найстаршому — 51 рік.

Пік звернень з Китаю припав на липень 2023 року, коли одразу 8 осіб підписали контракт. Деякі прибували на змагання з росіянами в парах, як, наприклад, 38-річний Ван Мінлян та 43-річний Лі Даочен. Ці деталі стали відомі завдяки журналістам, які дослідили соціальні мережі та записи контрактників.

Жертви та скарги китайських військових

Не всі контрактники з Китаю мали щасливу долю. У грудні 2023 року загинув 38-річний Жуй Чжао, який воював у Запорізькій області. Інші китайські військові, такі як Лінь Пань і Вей Дуань, були поранені та госпіталізовані, а один із них навіть отримав Георгіївський хрест за героїзм під час боїв за Бахмут.

Згідно з публікацією, деякі китайці, що служили в російській армії, скаржилися на жахливі умови. Один з них, 41-річний Лі Цзяньвей, висловлював обурення з приводу слабкого оснащення та відсутності медичної допомоги. Він також розповів, що від моменту поранення до смерті контрактника може проходити від 8 до 10 годин без жодної допомоги.

Ще один військовий, Сунь Жуйці, виявився командиром взводу непальських найманців і записав відео, де зазначив, що російське командування не забезпечує належної медичної допомоги і не піклується про бійців.

Повторне повернення в Китай

Кілька китайських контрактників повернулися додому після завершення служби. Один з них, 49-річний Лю Хуншао, опублікував у соцмережах фото з Китаю, де його дитина йшла до школи з рюкзаком, прикрашеним російським триколором. Цей факт став ще одним доказом того, що участь китайців у війні на боці Росії мала різні наслідки для учасників.

Полонені та допити

Ще до повернення в Китай, СБУ допитала кількох китайських військових, які потрапили в полон. Один із них зізнався, що перед тим, як стати частиною російської армії, не мав жодного військового досвіду.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Їсти корисно — не дорого: нутриціологиня спростовує головні міфи

У соцмережах здорове харчування часто виглядає як розкіш: боули...

В Україні заброньовано лише 5% ІТ-фахівців — Федоров

В Україні заброньовано не більше ніж 5% ІТ-спеціалістів від...

Європа відкриває дороги: «транспортний безвіз» продовжено ще на рік

Українські автомобільні перевізники продовжать працювати без спеціальних дозволів на...

Доходи Залужного під грифом “секретно”: НАЗК пояснило, чому декларація закрита

Інформація про майновий стан та доходи посла України у...

Страсний тиждень 2025: що символізує кожен день перед Великоднем і як готуватись до свята

У 2025 році християни східного обряду святкуватимуть Великдень 20...

Депутат від «Партії регіонів» Владислав Лук’янов після спроби втечі та підозри від СБУ — на волі та в ресторанах

Колишній народний депутат від «Партії регіонів» Владислав Лук’янов, якого...

США хочуть контролювати газопровід «Дружба»: нові вимоги до України

США пропонують Україні нові умови для співпраці, що передбачають...

Дар’я Мошинська та Анастасія Шмоніна відмовилися від фото з росіянками в Єгипті

Українські спортсменки послідовно демонструють свою громадянську позицію навіть на...