Чому українці отримують менше, ніж показує Держстат

Згідно з останніми даними Державної служби статистики України, середня зарплата за другий квартал 2024 року зросла на 22,1%, склавши 20 964 гривень. При цьому, динаміка зростання була подібною й у першому кварталі, де збільшення склало 22,5%. Проте, зростання номінальних зарплат не завжди відображає реальні фінансові можливості українців.

За словами Олександра Чумака, президента Асоціації приватних роботодавців, на зростання зарплат вплинули кілька факторів, які далеко не завжди є позитивними для економіки країни. “Це зниження курсу національної валюти, конкуренція за кваліфікованих робітників на ринку праці, активний розвиток оборонно-промислового комплексу, що стимулює розвиток суміжних галузей, а також додаткові доплати військовим, введені в другому кварталі цього року”, — коментує експерт.

Чому реальна зарплата нижча?

Економічний експерт Олег Гетьман зазначає, що реальна середня зарплата є значно меншою за офіційні показники. Справа в тому, що Держстат вказує дані після сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ), але без вирахування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору. Тобто, від офіційних 20 964 гривень необхідно відняти 18% ПДФО та 1,5% військового збору, що значно зменшує чистий дохід громадян. Після цих вирахувань реальна середня зарплата знижується до 16 876 гривень.

Крім того, найближчим часом очікується підвищення військового збору з 1,5% до 5%, що ще більше ускладнить збереження динаміки зростання зарплат. Це також вплине на загальні фінансові можливості українців, адже збільшення військового збору буде впроваджено у зв’язку з воєнними потребами країни.

Чи є можливість зростання зарплат у майбутньому?

У проєкті державного бюджету на 2025 рік поки що не передбачено підвищення мінімальної заробітної плати та соціальних виплат. Мінімальна зарплата планується на рівні 8 тисяч гривень з 1 січня 2025 року. Це викликає сумніви щодо можливості суттєвого підвищення доходів населення у найближчі роки.

Незважаючи на номінальне зростання, реальна купівельна спроможність українців зменшується через інфляцію, податки та військові збори. Втрата 3,5 мільйонів робочих місць з початку повномасштабної війни також додає тиску на економіку. Щоб підтримувати стабільну економіку та допомогти військовим, необхідно створити щонайменше 10 мільйонів робочих місць, за словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Олег Ляшко став командиром батальйону: посада не по званню

Екснардеп Олег Ляшко отримав посаду командира батальйону, що викликало...

Синоптики прогнозують заморозки на Київщині

Укргідрометцентр попереджає про заморозки в Києві та Київській області,...

У Херсонській області внаслідок атаки дрону рф загинули двоє цивільних

У Херсонській області сталася трагічна подія: російський дрон атакував...

Псевдо-бізнесмен Максим Кріппа робить спроби пояснити походження капіталів

Максим Кріппа, компанії якого масово скуповують нерухомість та медіа...

Минулого тижня понад 800 українців звернулися до центрів рекрутингу — Міноборони

Міністерство оборони України повідомило про значний сплеск активності у...

У багатьох містах України масове “замінування” адмінбудівель та навчальних закладів

В Україні надійшли численні повідомлення про "замінування" адміністративних будівель...

Олександр Петраков пішов з посади головного тренера збірної Вірменії

Олександра Петракова офіційно звільнено з посади головного тренера національної...

Споживання електрики в Україні відповідає сезонним показникам, але зберігається дефіцит потужності

Згідно з інформацією Укренерго, споживання електроенергії в Україні наразі...