США хочуть контролювати газопровід «Дружба»: нові вимоги до України

США пропонують Україні нові умови для співпраці, що передбачають контролювання магістрального газопроводу «Дружба», який проходить територією України і забезпечує постачання газу до Європи. У разі погодження Києва на ці умови, відповідальність за газопровід буде покладена на Міжнародну корпорацію з фінансування розвитку (DFC), яка підконтрольна уряду США. Переговори з цього питання відбулися 11 квітня у Вашингтоні, і, за інформацією Reuters, вони були надзвичайно напруженими, причому сторони мали суттєві розбіжності.

Цей крок є частиною проекту угоди, яка стосується корисних копалин України. Американська сторона наполягає, що у разі її погодження, вона отримає привілейований доступ до українських родовищ, включаючи видобуток та інвестиції в інфраструктуру. Серед інших важливих пунктів проекту — зобов’язання України спрямовувати всі доходи від видобутку ресурсів (як державними, так і приватними компаніями) до спільного інвестиційного фонду. Такий підхід дозволить США контролювати прибутки від цих ресурсів до того моменту, поки Україна не поверне суму, яка «принаймні еквівалентна спрямованій від США допомозі».

Сполучені Штати також вимагають отримання контролю над важливими енергетичними інфраструктурами, зокрема газопроводом «Дружба», що є стратегічним для постачання енергоносіїв до Європи. Згідно з джерелами Reuters, переговори між представниками України та США проходили в атмосфері глибокої напруги, і наразі Київ не прийняв остаточне рішення щодо підписання угоди.

Проте варто зауважити, що нова угода не передбачає прямі гарантії безпеки для України з боку США. Це залишає відкритими питання щодо того, яку саме роль буде відігравати Вашингтон у подальшому захисті територіальної цілісності України, враховуючи, що умови угоди передбачають велику економічну і стратегічну залежність від Сполучених Штатів.

Як зазначає The New York Times, нова версія угоди містить ще більш суворі умови, порівняно з попередніми проектами, і націлена на посилення американського впливу на українські ресурси та економіку. Це питання вже викликало серйозні дискусії серед політиків та економістів в Україні, які ставлять під сумнів доцільність таких кроків, з огляду на зростаючу залежність від зовнішніх держав.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...