Депутат Железняк розповів чи буде підвищення податків

Законопроєкт Кабінету Міністрів України щодо підвищення податкової бази, який викликав чимало суперечок та критики, не буде ухвалений у своєму початковому вигляді. Про це заявив народний депутат України Ярослав Железняк на брифінгу, зазначивши, що урядова ініціатива зазнає значних змін.

“Урядовий законопроєкт в такому вигляді прийнято не буде. Все, забули про нього. Маю відчуття, що на наступному пленарному тижні ми почнемо розглядати законопроєкт у першому читанні нової редакції, яка, або депутатами від коаліції буде внесена, або Кабінетом Міністрів України. Там буде багато змін, які будуть в результаті перемовин з бізнесом. Ну, дуже багато”, — заявив Железняк.

Політик вважає, що у доопрацьованій редакції законопроєкту залишиться норма про військовий збір, однак інші ініціативи ще перебувають під питанням. Він підкреслив, що уряд і Міністерство фінансів мають врахувати потребу у додаткових коштах, яка може сягнути від 80 до 125 мільярдів гривень.

“Це буде значно інший текст. Але, ще раз, це питання до коаліції, до уряду”, — зазначив депутат, підкресливши, що врахування зауважень бізнесу стане ключовим аспектом у формуванні нової редакції.

Железняк також висловив сумніви щодо можливості підвищення ПДВ, вказавши, що наразі шанси на це залишаються низькими. Він підкреслив, що це рішення залежатиме від того, скільки грошей буде потрібно для забезпечення державних потреб.

Нагадаємо, що 18 липня уряд ухвалив два законопроєкти про підвищення податків та збільшення військових видатків держбюджету. Вони були передані на розгляд Верховної Ради України. Пресслужба Міністерства фінансів пояснила, що підвищення податків викликане необхідністю знайти додаткові 500,3 мільярда гривень для забезпечення критично важливих потреб держави, зокрема фінансування оборони.

За даними Мінфіну, основна частина додаткових коштів на фінансування оборони (361,6 мільярда гривень) буде забезпечена за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету та економії на окремих видатках. Інші 138,7 мільярда гривень планується отримати через перегляд військового збору, акцизів та інші заходи, зокрема впровадження акцизного податку на солодкі напої.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

У тесті для суддів питатимуть про скіфів, ханів і Зеленського

Уже цього літа близько 1800 кандидатів на посади суддів...

Волонтерські організації перетворили систему “Шлях” на бізнес з втечі з України

У лютому 2025 року уряд України офіційно заборонив використання...

У Переяславі звільнили директора заповідника, замість нього призначили родичку Навального

У Національному історико-етнографічному заповіднику "Переяслав" відбулися гучні кадрові зміни,...

Свято хліба, вчителя й мирного співіснування: що відзначають 16 травня

Середина травня в Україні ознаменована одразу кількома важливими подіями...

Погода 16 травня: на заході — холод і дощі, на сході — сонце і +22

У п'ятницю, 16 травня, Україна опинилася в полоні яскравих...

Глюкоза як паливо: як не нашкодити здоров’ю мозку солодким раціоном

Цукор часто фігурує в обговореннях про здоров’я як абсолютне...

Заступник голови “Київзеленбуду” купив AUDI за 5 тисяч гривень

Заступник генерального директора комунального об’єднання "Київзеленбуд" Аршак Магалов задекларував...

Ексдиректори «Запоріжжяобленерго» завдали збитків на 730 мільйонів — СБУ

Служба безпеки України спільно з Бюро економічної безпеки викрила...