Депутат Железняк розповів чи буде підвищення податків

Законопроєкт Кабінету Міністрів України щодо підвищення податкової бази, який викликав чимало суперечок та критики, не буде ухвалений у своєму початковому вигляді. Про це заявив народний депутат України Ярослав Железняк на брифінгу, зазначивши, що урядова ініціатива зазнає значних змін.

“Урядовий законопроєкт в такому вигляді прийнято не буде. Все, забули про нього. Маю відчуття, що на наступному пленарному тижні ми почнемо розглядати законопроєкт у першому читанні нової редакції, яка, або депутатами від коаліції буде внесена, або Кабінетом Міністрів України. Там буде багато змін, які будуть в результаті перемовин з бізнесом. Ну, дуже багато”, — заявив Железняк.

Політик вважає, що у доопрацьованій редакції законопроєкту залишиться норма про військовий збір, однак інші ініціативи ще перебувають під питанням. Він підкреслив, що уряд і Міністерство фінансів мають врахувати потребу у додаткових коштах, яка може сягнути від 80 до 125 мільярдів гривень.

“Це буде значно інший текст. Але, ще раз, це питання до коаліції, до уряду”, — зазначив депутат, підкресливши, що врахування зауважень бізнесу стане ключовим аспектом у формуванні нової редакції.

Железняк також висловив сумніви щодо можливості підвищення ПДВ, вказавши, що наразі шанси на це залишаються низькими. Він підкреслив, що це рішення залежатиме від того, скільки грошей буде потрібно для забезпечення державних потреб.

Нагадаємо, що 18 липня уряд ухвалив два законопроєкти про підвищення податків та збільшення військових видатків держбюджету. Вони були передані на розгляд Верховної Ради України. Пресслужба Міністерства фінансів пояснила, що підвищення податків викликане необхідністю знайти додаткові 500,3 мільярда гривень для забезпечення критично важливих потреб держави, зокрема фінансування оборони.

За даними Мінфіну, основна частина додаткових коштів на фінансування оборони (361,6 мільярда гривень) буде забезпечена за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету та економії на окремих видатках. Інші 138,7 мільярда гривень планується отримати через перегляд військового збору, акцизів та інші заходи, зокрема впровадження акцизного податку на солодкі напої.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

ЄС виділив 200 млн євро на підтримку України взимку

Прийдешня зима в Україні обіцяє бути складнішою, ніж минулорічна,...

Німеччина терміново схвалює нову військову допомогу для України

Німецька влада ухвалила рішення про надання додаткової військової допомоги...

Інфляція досягла 7,5% – як зміняться ціни на продукти

Національний банк України прогнозує помірне зростання інфляції в найближчі...

Росія вбила 147 українських вчених за два з половиною роки війни

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні у лютому...

Український інститут допомагав Росії відновлювати НПЗ після атак ЗСУ

Керівництво українського проєктного інституту в Києві опинилося в центрі...

Демобілізація в Україні можливе лише після скасування воєнного стану

В Україні питання демобілізації залишаються актуальними, проте поки не...

Мільйони українців можуть залишитися без тепла цієї зими

Місія ООН з моніторингу дотримання прав людини в Україні...

Що очікувати військовозобов’язаним від розсилки повісток поштою

В Україні розпочалася нова фаза мобілізації, яка включає розсилку...