Депутат Железняк розповів чи буде підвищення податків

Законопроєкт Кабінету Міністрів України щодо підвищення податкової бази, який викликав чимало суперечок та критики, не буде ухвалений у своєму початковому вигляді. Про це заявив народний депутат України Ярослав Железняк на брифінгу, зазначивши, що урядова ініціатива зазнає значних змін.

“Урядовий законопроєкт в такому вигляді прийнято не буде. Все, забули про нього. Маю відчуття, що на наступному пленарному тижні ми почнемо розглядати законопроєкт у першому читанні нової редакції, яка, або депутатами від коаліції буде внесена, або Кабінетом Міністрів України. Там буде багато змін, які будуть в результаті перемовин з бізнесом. Ну, дуже багато”, — заявив Железняк.

Політик вважає, що у доопрацьованій редакції законопроєкту залишиться норма про військовий збір, однак інші ініціативи ще перебувають під питанням. Він підкреслив, що уряд і Міністерство фінансів мають врахувати потребу у додаткових коштах, яка може сягнути від 80 до 125 мільярдів гривень.

“Це буде значно інший текст. Але, ще раз, це питання до коаліції, до уряду”, — зазначив депутат, підкресливши, що врахування зауважень бізнесу стане ключовим аспектом у формуванні нової редакції.

Железняк також висловив сумніви щодо можливості підвищення ПДВ, вказавши, що наразі шанси на це залишаються низькими. Він підкреслив, що це рішення залежатиме від того, скільки грошей буде потрібно для забезпечення державних потреб.

Нагадаємо, що 18 липня уряд ухвалив два законопроєкти про підвищення податків та збільшення військових видатків держбюджету. Вони були передані на розгляд Верховної Ради України. Пресслужба Міністерства фінансів пояснила, що підвищення податків викликане необхідністю знайти додаткові 500,3 мільярда гривень для забезпечення критично важливих потреб держави, зокрема фінансування оборони.

За даними Мінфіну, основна частина додаткових коштів на фінансування оборони (361,6 мільярда гривень) буде забезпечена за рахунок внутрішніх запозичень, перевиконання діючих доходів держбюджету та економії на окремих видатках. Інші 138,7 мільярда гривень планується отримати через перегляд військового збору, акцизів та інші заходи, зокрема впровадження акцизного податку на солодкі напої.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Військовий з Львівщини отримав п’ять років за самовільне залишення частини

На Львівщині суд виніс вирок військовослужбовцю, який самовільно залишив...

Українця засудили за поширення даних про мобілізацію в месенджері Viber

У Снятинському районному суді Івано-Франківської області був ухвалений вирок...

Українські розвідники попереджають про можливе втягування Білорусі в конфлікт

Українські розвідники повідомляють про нові спроби Росії втягнути Білорусь...

В Україні не вистачає тисяч працівників у різних секторах економіки

В Україні загострюється ситуація з безробіттям, зокрема з недостатньою...

Путін заявив, що “Орєшник” витримує температуру Сонця, але експерти спростовують

Володимир Путін зробив чергову гучну заяву, стверджуючи, що боєголовки...

Права і обов’язки військовозобов’язаних після закінчення бронювання

У процесі мобілізації важливою частиною є бронювання військовозобов'язаних працівників....

Швейцарія заявила про готовність направити миротворців до України

Швейцарія висловила готовність виставити до 200 своїх солдатів для...

Вищий антикорупційний суд ухвалив вирок у справі розкрадання коштів хлібозаготівельних підприємств

19 лютого Вищий антикорупційний суд (ВАКС) затвердив угоди про...