Держборг України досяг 6 трильйонів

Станом на 30 червня 2024 року, державний та гарантований державою борг України досяг рекордного показника у 6,16 трильйонів гривень, що еквівалентно 152,2 мільярдам доларів США. Зокрема, зовнішній борг склав 4,45 трильйонів гривень (109,9 мільярдів доларів), а внутрішній – 1,71 трильйонів гривень (42,2 мільярди доларів).

Цей рівень заборгованості є серйозним викликом для економіки країни, однак варто зазначити, що обсяг боргу відносно ВВП України поки що не перевищує 100%. Для порівняння, наприкінці Другої світової війни співвідношення ВВП Великобританії до її державного боргу досягало 250%, що демонструє, що країни можуть відновлювати свою економіку навіть після таких екстремальних рівнів заборгованості.

Протягом другого кварталу 2024 року державний борг України зріс на 243,7 мільярдів гривень, а у доларовому еквіваленті – на 1,1 мільярд доларів США. Незважаючи на це зростання, середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу України знизилася на 10,3% з початку року – з 6,24% до 5,6%. Це свідчить про певну стабілізацію фінансових ринків та зниження ризиків, які супроводжують кредитування держави.

Зростання державного боргу під час війни є цілком закономірним явищем, особливо коли країна виступає в ролі жертви агресії. Україна змушена залучати додаткові кошти для фінансування оборони та соціальних витрат в умовах війни, що призводить до збільшення заборгованості.

Однак, одним із можливих варіантів для полегшення боргового тягаря є пролобіювання списання частини зовнішнього боргу за рахунок заморожених коштів росії. Цей підхід може стати ключовим у зниженні фінансового навантаження на українську економіку.

Щодо внутрішнього боргу, уряд розглядає можливість підвищення податків та інших надходжень до бюджету. Якщо відповідний законопроєкт буде підтриманий Верховною Радою, до кінця року планується розміщення додаткових 220 мільярдів гривень у формі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Це дозволить залучити додаткові кошти для фінансування державних потреб, однак може також збільшити боргове навантаження.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Львівський депутат не задекларував нерухомість і авто

Жидачівський районний суд Львівської області оштрафував депутата Жидачівської міської...

Православні 6 квітня вшановують Марію Єгипетську та святителя Мефодія

У суботу, 6 квітня, за новим церковним календарем віряни...

У неділю в Україні прогнозують похолодання до -3 і мокрий сніг

У неділю, 6 квітня, погодні умови в Україні продовжують...

Зниження цін на нафту обіцяє здешевлення бензину та дизпального

В Україні упродовж кількох тижнів може відбутися зниження цін...

Сніг, вітер і -5 °С: синоптики попередили про різке похолодання

На Україну насувається потужне похолодання, що може спричинити серйозні...

Гроші, квартира, Acura: що відомо про доходи заступника голови Одеської ОВА

Антон Шалигайло, який у березні 2024 року був призначений...

Компанію Владислава Бельбаса знову тягнуть до суду: Міноборони вимагає мільйони

Господарський суд міста Києва продовжує розглядати низку позовів Міністерства...

Вкрали на дронах: як оборонне підприємство фінансувало фірми-прокладки

Український оборонний сектор знову опинився в центрі гучного корупційного...