Держборг України досяг 6 трильйонів

Станом на 30 червня 2024 року, державний та гарантований державою борг України досяг рекордного показника у 6,16 трильйонів гривень, що еквівалентно 152,2 мільярдам доларів США. Зокрема, зовнішній борг склав 4,45 трильйонів гривень (109,9 мільярдів доларів), а внутрішній – 1,71 трильйонів гривень (42,2 мільярди доларів).

Цей рівень заборгованості є серйозним викликом для економіки країни, однак варто зазначити, що обсяг боргу відносно ВВП України поки що не перевищує 100%. Для порівняння, наприкінці Другої світової війни співвідношення ВВП Великобританії до її державного боргу досягало 250%, що демонструє, що країни можуть відновлювати свою економіку навіть після таких екстремальних рівнів заборгованості.

Протягом другого кварталу 2024 року державний борг України зріс на 243,7 мільярдів гривень, а у доларовому еквіваленті – на 1,1 мільярд доларів США. Незважаючи на це зростання, середньозважена вартість державного та гарантованого державою боргу України знизилася на 10,3% з початку року – з 6,24% до 5,6%. Це свідчить про певну стабілізацію фінансових ринків та зниження ризиків, які супроводжують кредитування держави.

Зростання державного боргу під час війни є цілком закономірним явищем, особливо коли країна виступає в ролі жертви агресії. Україна змушена залучати додаткові кошти для фінансування оборони та соціальних витрат в умовах війни, що призводить до збільшення заборгованості.

Однак, одним із можливих варіантів для полегшення боргового тягаря є пролобіювання списання частини зовнішнього боргу за рахунок заморожених коштів росії. Цей підхід може стати ключовим у зниженні фінансового навантаження на українську економіку.

Щодо внутрішнього боргу, уряд розглядає можливість підвищення податків та інших надходжень до бюджету. Якщо відповідний законопроєкт буде підтриманий Верховною Радою, до кінця року планується розміщення додаткових 220 мільярдів гривень у формі облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Це дозволить залучити додаткові кошти для фінансування державних потреб, однак може також збільшити боргове навантаження.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

В МОН розповіли, чому відраховують аспірантів із вишів

В Україні з вищих навчальних закладів вже відрахували близько...

В Одесі на ремонт доріг виділили 17 мільйонів: хто освоїть гроші

В Одесі знову збираються витратити значну суму міського бюджету...

Сім’я ексчиновника поліції задекларувала 520 тисяч доларів

Ексзаступник начальника управління поліції Житомирської області Віктор Павліченко опинився...

У Київраді викрили схему захоплення землі і бюджету

У Київраді розгортається новий скандал довкола діяльності групи депутатів,...

Суд пробачив переселенця, який виправдовував удари РФ, бо той мобілізувався до ЗСУ

Уродженець Донеччини, який тимчасово проживав у Хмельницькій області, отримав...

Санкції РНБО перетворюються на інструмент тиску – розслідування Bihus.Info

Журналісти проєкту Bihus.Info оприлюднили розслідування, в якому йдеться про...

Елітні годинники, земля і мільйони: як живе мер Ужгорода Богдан Андріїв під час війни

У той час як українці збирають кошти на дрони...

У пацієнтів з інсультом виявили шокуючу кількість мікропластику в артеріях

Вчені виявили в судинах пацієнтів з інсультом надзвичайно велику...