Елітні годинники, земля і мільйони: як живе мер Ужгорода Богдан Андріїв під час війни

У той час як українці збирають кошти на дрони для фронту, мер Ужгорода Богдан Андріїв задекларував статки, які викликають питання. Йдеться про елітну нерухомість, коштовності та розкішні авто, тоді як сам міський голова блокує ініціативи про підтримку армії, прикриваючись пріоритетом “мішків з піском” для шкіл.

25 березня 2025 року Андріїв подав свою щорічну декларацію. У документі — квартира площею 50 м² за 19 тисяч гривень, нова квартира без зазначеної вартості, будинок на 184 м² і понад 6 700 м² землі.

Вартість квартири у 19 тисяч виглядає дивно, якщо порівняти з ринковими цінами в Ужгороді, де навіть у 2024 році однокімнатне житло коштувало не менше 49-56 тисяч доларів, тобто понад 2 мільйони гривень.

У розділі “цінного майна” Андріїв вказав годинник Breguet за 232 тисячі гривень. Його автопарк доповнює причіп 2007 року випуску, а ось дружина мера має Mercedes-Benz 2012 року та безоплатно користується Audi Q8 2019 року вартістю понад 3 мільйони гривень, яка належить родинній компанії “Сонячна Енергія Плюс”.

Доходи мера теж вражають: 1,18 млн грн зарплати за рік (понад 98 тисяч на місяць), плюс понад мільйон гривень доходу від продажу нерухомості. На рахунках — понад 240 тисяч гривень і 44 євро, ще 20 тисяч гривень і 2 тисячі євро зберігає готівкою.

На тлі війни і бідності більшості українців таке фінансове становище виглядає особливо цинічно, з огляду на скандали навколо Андріїва.

У 2024 році міськрада опинилася в центрі гучного скандалу: депутат і військовий Олександр Волосянський викрив маніпуляції Андріїва щодо допомоги армії. За його словами, заявлені 23 мільйони гривень на закупівлю дронів для ЗСУ так і не були виділені. Коли Волосянський запропонував реально направити 11 мільйонів на дрони, мер відмовився, заявивши: “Мішки з піском врятують дітей більше, ніж дрони солдатів”.

Паралельно міськрада вклала 126 мільйонів гривень у закупівлю нових автобусів, відновлюючи проєкти довоєнної стратегії розвитку транспорту.

Ім’я Андріїва постійно спливає в корупційних та політичних скандалах. У 2018 році його підозрювали у розтраті понад 6,5 мільйона гривень під час реконструкції культурного центру “Совине гніздо”. У 2023 році СБУ обшукала його кабінет у справі про фальшиві закордонні відрядження під час війни — фактично чиновники каталися за кордон відпочивати.

Сам Андріїв має неоднозначне минуле: колишній “регіонал”, якого пов’язували з антимайданом і “тітушками”, у 2019 році приєднався до проросійської політичної платформи “Довіряй справам”.

Сьогодні Ужгород — один із тилових центрів, що міг би підтримувати фронт більше. Але замість того, щоб спрямовувати кошти на потреби армії, міська влада займається розвитком транспорту і блокує закупівлю дронів.

Постає питання: чому чиновник із елітним способом життя досі залишається при владі, попри стільки скандалів?

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна і Росія домовилися про обмін політичних в’язнів

Наші джерела повідомляють про домовленості між Україною та Росією...

Стало відомо як Єрмак відповів Кремлю у перші години вторгнення

У перші години повномасштабного вторгнення Росії в Україну, коли...

Глава Державного центру зайнятості Юлія Жовтяк сподівається утриматись на посаді, незважаючи на кримінальну справу

За інформацією джерел видання 360ua.news, голова Державного центру зайнятості...

Компанія з 18 кримінальними справами отримає 107 мільйонів на реконструкцію лікарні в Дніпрі

Департамент капітального будівництва Дніпропетровської ОДА готується віддати понад 107...

Українці не можуть купити квитки: «Укрзалізницю» підозрюють у махінаціях

У соцмережах набирає обертів обурення через неможливість купити квитки...

Олег Винник відповів на звинувачення у втечі з України

Співак Олег Винник публічно прокоментував чутки про нібито втечу...

МОЗ зафіксувало спалахи кишкових інфекцій у трьох областях України

Міністерство охорони здоров’я повідомило про нові спалахи гострих кишкових...

Ахметова пов’язують із розкішною віллою в Куршевелі вартістю понад 17 мільйонів євро

Французька компанія Holdview Properties, яка, ймовірно, пов’язана з українським...