Генерал Вітюк брав участь у відеозйомці розстрілів на Майдані з боку “Беркуту”

Голова Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк у 2014 році знімав відео, на якому видно, як протестувальників на Майдані розстрілював «Беркут». Цю інформацію підтвердили в офісі генерального прокурора, а також колишній керівник департаменту розслідувань злочинів Майдану Сергій Горбатюк.

У матеріалі зазначено, що на одному з відео, знятому з боку “Беркуту” на розі вулиць Банкова та Інститутська, видно чоловіка у цивільному одязі і темній шапці, який знімає на свій телефон, як працівники спецпідрозділу “Беркут” стріляють у мітингувальників.

Журналісти звернулися до офісу генпрокурора з питанням, чи ідентифікована та допитана ця особа. У відповідь їм повідомили, що цей чоловік є співробітником Служби безпеки України. Його було допитано в якості свідка, однак з його показів не отримали корисної інформації для слідства.

Екс-керівник департаменту розслідувань злочинів, вчинених під час Майдану, Сергій Горбатюк назвав ім’я працівника СБУ – Ілля Вітюк, який тоді був оперативним працівником СБУ. Горбатюк зазначив, що Вітюк не надав жодного відео, а телефон, за його словами, був вкрадений, а відео видалив ще до цього. Ніхто з присутніх також не був впізнаний на відео.

Допит Вітюка відбувся лише в 2019 році, адже його особу довго не могли встановити, а сам він не звертався до слідчих протягом усього цього часу.

Журналісти звернулися до СБУ щодо участі Вітюка в подіях під час Майдану.

На жаль, 20 лютого 2014 року під час зіткнень на вулиці Інститутській у столиці загинули 48 людей, ще 80 отримали поранення.

Раніше видання досліджувало статки дружини та матері Іллі Вітюка та виявило, що його родина володіє нерухомістю на суму принаймні 25,5 млн гривень за ринковою вартістю.

Напередодні публікації розслідування, 1 квітня, співробітники Солом’янського ТЦК спробували вручити повістку журналісту “Слідства.Інфо” Євгенію Шульгату. Вказівки на надання повістки, згідно з записами камер спостереження, дав працівник департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки. Цей департамент СБУ очолює Ілля Вітюк.

Після звернення журналіста до НАБУ, у Генштабі повідомили, що начальника Солом’янського ТЦК перевели на іншу посаду до одного з бойових підрозділів ЗСУ, а голова СБУ відсторонив Вітюка від виконання посадових обов’язків та направив його на фронт.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...