Хмельницька АЕС перетвориться на найбільшу у Європі, – повідомив Галущенко

На Хмельницькій АЕС заплановано будівництво двох нових блоків і встановлення двох реакторів АР1000, що зробить цю атомну електростанцію найбільшою у Європі. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю.

“Ми маємо намір відновити роботи з третім та четвертим реакторами, які раніше були частково збудовані. Плануємо зробити добудову. Щодо третього блоку, будівельна готовність вже дуже висока, і ми ведемо переговори з болгарськими партнерами щодо отримання відповідних корпусів реакторів. Я впевнений, що зможемо швидко запустити цей блок у роботу”, – сказав міністр.

Щодо п’ятого та шостого блоків, розглядається нова технологія – реактори АР1000 американської компанії Westinghouse. “Ми вже уклали відповідний контракт, отримали обладнання для першого контуру і плануємо розпочати будівництво. Щоб розпочати роботу, потрібно пройти законодавчі процедури”, – додав Галущенко.

Міністр також зазначив, що вже розроблено відповідний урядовий законопроєкт.

“Це займе певний час, але коли ми завершимо будівництво цих блоків, Хмельницька АЕС стане найбільшою у Європі. Зараз такою є ЗАЕС, але ми не знаємо, в якому стані отримаємо її назад і скільки грошей потрібно буде на її відновлення”, – зауважив міністр.

За словами Галущенка, третій блок на ХАЕС вже має високу готовність до будівництва: “Якщо уявити, що завтра ми отримали корпус на майданчик, то через приблизно два з половиною роки реактор буде підключений до системи”.

“Це дуже важливо, оскільки зазвичай проекти в атомній енергетиці реалізуються протягом п’яти років або більше. У нас є переваги, оскільки певні роботи вже виконані, і у нас є кваліфіковані кадри, які можуть це зробити. Протягом незалежності України ми побудували два атомні блоки. Тому у нас є необхідні фахівці. Багато інших країн, які сьогодні планують розвивати атомну енергетику, не мають таких можливостей”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, наразі на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Блок №3 почали будувати у вересні 1985 року, а блок №4 – у червні 1986 року. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Проект був призупинений у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС.

Угоду про закупівлю обладнання для п’ятого енергоблоку Хмельницької АЕС за технологією Westinghouse АР1000 підписали президент Енергоатому Петро Котін та президент і головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман 17 грудня 2023 року.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Співак Вакарчук показав кохану на публіці вперше за довгий час

У Києві триває Atlas Festival — наймасштабніший музичний захід...

Комунальник з Одеси вимагав хабар за встановлення МАФів

Правоохоронці викрили і затримали головного інженера одного з комунальних...

Через компанію «Михайлівський райагропостач» вивозять зерно з окупованих територій до ЄС

На тимчасово окупованих територіях Запорізької області функціонує організоване злочинне...

Податківця з Тернополя судитимуть за приховування майна на понад 23 мільйони

Офіс Генерального прокурора передав до суду обвинувальний акт щодо...

У центрі України почастішали землетруси: геофізик розповів причини

Землетруси на Полтавщині та у центральній частині України вже...

Санітарні порушення та корупція: що стоїть за ярмарками у Києві

Офіційно проведення ярмарків у Деснянському районі Києва виглядає впорядкованим...

ISW спростувала заяви РФ про прорив на Покровському напрямку

Українські сили продовжують вести активні бойові дії на Покровському...

Блогерка Катерина Репяхова розповіла, чи відчуває різницю у віці з Віктором Павліком

Блогерка Катерина Репяхова, дружина співака Віктора Павліка, відверто розповіла,...