Хмельницька АЕС перетвориться на найбільшу у Європі, – повідомив Галущенко

На Хмельницькій АЕС заплановано будівництво двох нових блоків і встановлення двох реакторів АР1000, що зробить цю атомну електростанцію найбільшою у Європі. Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко в інтерв’ю.

“Ми маємо намір відновити роботи з третім та четвертим реакторами, які раніше були частково збудовані. Плануємо зробити добудову. Щодо третього блоку, будівельна готовність вже дуже висока, і ми ведемо переговори з болгарськими партнерами щодо отримання відповідних корпусів реакторів. Я впевнений, що зможемо швидко запустити цей блок у роботу”, – сказав міністр.

Щодо п’ятого та шостого блоків, розглядається нова технологія – реактори АР1000 американської компанії Westinghouse. “Ми вже уклали відповідний контракт, отримали обладнання для першого контуру і плануємо розпочати будівництво. Щоб розпочати роботу, потрібно пройти законодавчі процедури”, – додав Галущенко.

Міністр також зазначив, що вже розроблено відповідний урядовий законопроєкт.

“Це займе певний час, але коли ми завершимо будівництво цих блоків, Хмельницька АЕС стане найбільшою у Європі. Зараз такою є ЗАЕС, але ми не знаємо, в якому стані отримаємо її назад і скільки грошей потрібно буде на її відновлення”, – зауважив міністр.

За словами Галущенка, третій блок на ХАЕС вже має високу готовність до будівництва: “Якщо уявити, що завтра ми отримали корпус на майданчик, то через приблизно два з половиною роки реактор буде підключений до системи”.

“Це дуже важливо, оскільки зазвичай проекти в атомній енергетиці реалізуються протягом п’яти років або більше. У нас є переваги, оскільки певні роботи вже виконані, і у нас є кваліфіковані кадри, які можуть це зробити. Протягом незалежності України ми побудували два атомні блоки. Тому у нас є необхідні фахівці. Багато інших країн, які сьогодні планують розвивати атомну енергетику, не мають таких можливостей”, – підкреслив він.

Як повідомлялося, наразі на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. Блок №3 почали будувати у вересні 1985 року, а блок №4 – у червні 1986 року. Обидва блоки запроєктовані на потужність 1000 МВт, з реакторною установкою ВВЕР-1000/В-320. Проект був призупинений у 1990 році через мораторій на будівництво нових АЕС.

Угоду про закупівлю обладнання для п’ятого енергоблоку Хмельницької АЕС за технологією Westinghouse АР1000 підписали президент Енергоатому Петро Котін та президент і головний виконавчий директор Westinghouse Electric Company Патрік Фрагман 17 грудня 2023 року.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Солодке життя для українців стане не по кишені

Уряд України розглядає можливість введення акцизного податку на напої,...

Україна отримає більше систем ППО та підписує нові безпекові угоди у липні

Президент України Володимир Зеленський оголосив про свої плани на...

Ситуація з оновленням даних у ТЦК, скільки чоловіків в Україні ще не оновили свої дані

Більшість українських військовозобов’язаних, які фізично з’являються до Територіальних центрів...

Тищенко майже рік проводив перевірки, прикриваючись неіснуючою ТСК

Народний депутат Микола Тищенко, виключений зі "Слуги народу", продовжував...

Курс гривні може зрости на 20% цього літа через борг в 20 млрд доларів

Пішли плітки, що курс гривні може підскочити одразу на...

Чиновники виграли понад 156 мільйонів гривень в онлайн-казино за 2023 рік

За 2023 рік майже 6,5 тисяч українських чиновників задекларували...

Молода дівчина випадково застрелила десантника на застіллі

У Одесі сталася трагічна подія, коли молода дівчина випадково...

Зеленський проти лотереї для призову до армії

Президент Володимир Зеленський у своєму інтерв'ю для американського видання...