Колишній слідчий Голосіївського управління поліції, а тепер заступник начальника охорони ТОВ «Дефендо» Ігор Мусіюк був визнаний винним у втраті вилучених доказів на суму понад 1 мільйон гривень. Про це йдеться у вироку місцевого суду Києва за ч. 2 ст. 367 КК України.
Інцидент з вилученням доказів
У 2017 році поліція розпочала розслідування можливого зловживання службовим становищем посадовців Державної авіаційної служби. Під час обшуку в листопаді 2018 року, слідчий Мусіюк вилучив ноутбук та значну суму готівки: 26,6 тис. доларів США, 16 тис. євро, 175 англійських фунтів, 660 російських рублів, 30 швейцарських франків, 40 польських злотих та 2 тис. гривень, що належали директору приватної компанії.
Суддя арештував лише ноутбук, а в арешті коштів відмовив. Того ж дня після судового засідання Мусіюк запросив представників компанії до свого кабінету, показав їм гроші, але відмовився їх повернути до отримання повного тексту ухвали суду.
Після отримання повного тексту рішення гроші не були повернуті, оскільки слідчий втратив їх разом з ноутбуком. Виявилося, що кошти не були здані на зберігання в банк, а ноутбук не був переданий до спеціального приміщення. Всі вилучені речі зберігалися у службовому кабінеті Мусіюка, до якого мали доступ невизначене коло осіб. Загальна сума збитків оцінили в понад 1 мільйон гривень.
Судовий процес і вирок
Під час судового засідання Мусіюк не визнав своєї вини і пояснив, що йому наказали не віддавати гроші відразу, оскільки вони будуть оскаржувати відмову в арешті. Він нібито спочатку поклав гроші у сейф поліції, а потім тримав їх у шафі з одягом у своєму кабінеті. Коли гроші зникли, слідчий запропонував власнику повернути їх частинами, але той відмовився.
Слідчий зник з роботи без пояснень, а пізніше стало відомо, що він поїхав до Туреччини і був оголошений у розшук. Після інвентаризації робочого місця з’ясувалося, що гроші, вилучені при обшуку, зникли.
Колишньому слідчому було призначено покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі. До набуття вироком законної сили йому призначено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час.
Відшкодування збитків і моральна шкода
Потерпілий раніше подавав позов до райуправління поліції про стягнення моральної та матеріальної шкоди. У 2023 році апеляційний суд ухвалив стягнути з поліції понад мільйон гривень. Однак, до цього часу держава так і не відшкодувала збитки підприємцю.
Суд також вирішив стягнути з обвинуваченого моральну шкоду. Оскільки родина підприємця планувала придбати заміський будинок для поліпшення житлових умов, але через службову недбалість слідчого цього не вдалося зробити, суд визначив суму морального відшкодування в 100 тисяч гривень.