Київ уникнув дефолту – кредитори погодилися на суттєву знижку

Після місяців інтенсивних переговорів з міжнародними кредиторами, Україні вдалося уникнути дефолту завдяки значній поступці з боку інвесторів. Кредитори, серед яких фонди Amundi, BlackRock, Fidelity і Pimco, погодилися надати Києву суттєву знижку на боргові зобов’язання, що допоможе країні стабілізувати свою фінансову ситуацію.

Фонди, які інвестували в українські боргові зобов’язання, погодилися зробити Україні «знижку в розмірі 37%» від початкової суми кредиту – $23,3 млрд.

«У результаті кредитори недоотримують $8,67 млрд»,
– повідомляє Berliner Zeitung.

Український міністр фінансів Сергій Марченко заявив також, що завдяки угоді щодо зниження відсотка і продовження термінів за наступні три роки Київ заощадить $11,4 млрд.

Економісти, які вивчають вплив державних боргів на розвиток економіки, однак зазначають, що угода виявилася «порівняно скромною». Фредерік Муссо з Інституту Окленда (США) порівнює угоду «з краплею на розпеченому камені», адже «навіть із цією угодою Україна залишається економікою з третьою за величиною заборгованістю перед МВФ». У коментарі для берлінського видання він вказує, що $8,67 млрд – це «дрібниця» порівняно із сукупним боргом у $143 млрд.

Хоча через угоду український уряд уникнув банкрутства, «але для населення це що завгодно, але не гарна новина», – продовжує Муссо. Він вказує, що такі угоди завжди супроводжуються вимогами «структурної перебудови, яка включає в себе безліч дорогих заходів для українців». Серед очевидних заходів Муссо називає скорочення субсидій на газ і електроенергію для населення, пенсійну реформу, приватизацію аграрних земель і державних підприємств.

Цього разу до цього списку додасться і підвищення податків для населення, «ніби втрати важливих суспільних благ і систем соціального забезпечення було недостатньо», – коментує Муссо.

Ситуація для населення «катастрофічна». Berliner Zeitung нагадує, що Україні не вдалося досягти своєї мети на переговорах, замість знижки в 60%, якої вимагав Київ, кредитори погодилися лише на 37%. Кредитори обґрунтували свою згоду на знижку для України тим, що розраховують «мати можливість сприяти майбутньому відновленню країни на благо українського народу».

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Кабмін хоче “модернізувати” українську медицину

Кабінет міністрів України затвердив амбітну Стратегію розвитку системи охорони...

Українська тенісистка Людмила Кіченок відмовилася від участі в турнірі Australian Open

Українська тенісистка Людмила Кіченок та її партнер по змішаному...

Поліція розкрила масштабну фінансову аферу власника банку “Земельний капітал”

Національна поліція України оголосила підозру власнику збанкрутілого банку "Земельний...

Акторка Дарʼя Легейда вирішила приєднатися до ЗСУ

Відома українська акторка та волонтерка Дарʼя Легейда, яка здобула...

Хостел в Києві відмовив військовим через форму

Речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук заявив, що йому...

Найвища пенсія серед депутатів: колишній член ОПЗЖ отримує 192 тис. грн на місяць

Найвищу пенсію серед народних депутатів України отримує 74-річний Василь...

День Афанасія та Кирила: що святкують 18 січня

18 січня, за новим церковним календарем, віряни вшановують пам’ять...

Прогноз погоди на 18 січня: дощі, мокрий сніг та ожеледиця

В Україні 18 січня прогнозується хмарна погода з дощами...