Міністерство цифрової трансформації оголосило результати роботи Армії дронів за минулий 2023 рік. В Україні наразі діє близько 200 компаній, які спеціалізуються на виробництві дронів та супутніх продуктів.
Згідно з даними, з початку повномасштабної війни, Україна впроваджує новий підхід до виробництва безпілотних літальних апаратів (БпЛА). Кількість компаній, які займаються цією сферою, зросла до 200, при цьому 67 моделей БпЛА вже отримали контракти від держави, порівняно з 7 у 2022 році. Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров підкреслив, що у минулому році компанії виробляли близько 100 дронів щомісяця, тоді як зараз ця цифра становить десятки тисяч.
Міністерство зазначило кілька ключових досягнень за 2023 рік:
- Отримано історичний бюджет у розмірі 40 мільярдів гривень на розвиток дронів.
- Законтрактовано та передано на фронт сотні тисяч БпЛА.
- Навчено майже 20 тисяч операторів.
- Створено перші у світі ударні роти.
- Спрощено процес допуску дронів до експлуатації, що призвело до збільшення маржинальності до 25% та зняття додаткових дозволів.
- Розвинуто систему онлайн-моніторингу цін для кожного безпілотника.
Уряд також встановив цілі на 2024 рік, ухваливши постанову, яка дозволить державі закуповувати дрони за найнижчими цінами через Прозоро. Також спрощено виробництво боєприпасів, щоб приватні компанії могли виробляти снаряди та навіть ракети.
Федоров підкреслив, що збільшення виробництва БпЛА стало можливим завдяки прозорим закупівлям, скороченню бюрократії та курсам для операторів БпЛА.
Українські війська використовують FPV-дрони, багаторазові ударні коптери, а також Mavic та Autel для нагляду. На 2024 рік заплановано виробництво мільйона БпЛА, проте Федоров впевнений, що їх кількість перевищить цю цифру.