Мер Броварів з дружиною “забули” внести у декларацію майно на мільйон доларів

Мер міста Бровари, Ігор Сапожко, разом зі своєю дружиною, депутатом Київської обласної ради Мариною Сапожко, опинилися під ударом скандалу через обвинувачення у прихованні майна на мільйон доларів. За інформацією ЗМІ, подружжя не зазначило значний обсяг власності у своїй декларації, що протирічить їхнім фактичним фінансовим можливостям та статусу.

Ігор Сапожко відомий своїми політичними діями як мер міста Бровари, розташованого поблизу столиці України, та є представником партії “Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина». Його дружина, Марина Сапожко, займає посаду депутата Київської обласної ради від тієї ж партії.

Сім’я Сапожко відома також своїми спробами контролювати інформаційне поле в регіоні, намагаючись обмежити доступ до інформації через місцеві медіа, що розголошує негативні аспекти їхньої діяльності.

На перший погляд, декларація подружжя нічим не виділяється серед сімей середнього достатку.

Зокрема, у своїй останні річній декларації за 2023 рік Ігор Сапожко задекларував: дві земельні ділянки (27 700 м2 та 636 м2), доходи — заробітна плата (604 935 грн.), дохід від надання майна в оренду (18 634 м2), особисті заощадження Ігоря 625 000 грн. У дружини Марини Сапожко у власності 4 земельні ділянки (1175 м2, 386 м2, 500 м2, 190 м2), житловий будинок  — 168,4 м2 (2008 року будівництва, знаходиться в селі Гнідин Київської області), квартира — 113,5 м2 (придбана в 2007 році). Дохід Марини Сапожко — це заробітна плата (289 668 грн.), власних заощадженя відсутні.

У Ігоря у власності VOLKSWAGEN ID.4 CROZZ 2023 року, придбаний в 2023 році за 1036000 грн. В користуванні у Ігоря TOYOTA LAND CRUISER 2021 року випуску (власник – ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ «КОМКОН»). У Марини Сапожко в користуванні RANGE ROVER SPORT 2019 року випуску (власник мати Ігоря Сапожко — Сапожко Ганна Петрівна). Згідно декларації у подружжя є неповнолітній син Данило на якого не реєструвалось право власності на майно.

Однак це лише офіційна частина статків подружжя, тому журналісти вирішили подивитися їхні домоволодіння ближче.

На мальовничій галявині знаходиться розкішний будинок площею 250-300 кв.м., люксові авто, бокси на чотири авто, басейн та СПА центр з басейном. Цікаво, навіщо гараж на чотири авто, якщо сім’я володіє одним авто згідно декларації. А басейн та СПА центр коштує понад 150 тис. доларів США. На які ж гроші? Якщо заощадження сім’ї всього задекларовано до одного млн. грн.

Марина Сапожко з 2 вересня 2023 року не використовує RANGE ROVER SPORT 2019 року випуску (державний номер АІ0008КІ), зазначене авто було продано. Ні, пані Марина не перейшла на громадський транспорт, вона в той же день 2 вересня 2023 року пересіла на новеньке авто RANGE ROVER SPORT 2023 року з державним номером АІ0007ОІ, який використовують спільно з чоловіком, а задекларувати, мабуть випадково, забули. Ціна автівки на дату придбання — 160-200 тисяч доларів в залежності від комплектації. Зареєстроване авто на ПБП «УКРГЕФЕСТ», яке регулярно перемагає в закупівлях, що проводять комунальні підприємства Броварської міськради. Компанія натендирила понад 32 млн. грн. Контролює компанію товариш пана Ігоря Сапожко – Микола Швед. А всі компанії, які підконтрольні останньому отримали від комунальних підприємстм. Бровари понад 100 млн. грн. Нагадаємо, інша його компанія ТОВ «ОХОРОННА КОМПАНІЯ «КОМКОН» надала в користування Ігорю Сапожко TOYOTA LAND CRUISER 2021 року випуску (державний номер КА9993АР). Що може вказувати на фактичне володіння компаніями «Комкон» одіозним мером міста.

Крім сина Данила, в сімʼї також є донька Діана Ігорівна Сапожко (2003 року народження). Остання намагається знайти себе у творчості, співає під псевдонімом Dimaria. На особистих сторінках соціальних мереж можна помітити досить добру розкрутку співачки: радіо, телебачення, кліпи, журнали, її обличчя було на найбільших ТРЦ міста Києва. Все це досить затратно для співачки та її спонсорів. Однак мало хто знає співачку за межами міста Бровари. В 2024 році Діана Сапожко потрапила в скандал очоливши благодійний фонд, засновником якого привласнив кошти на 30 тисяч бронежилетів для ЗСУ. Більше Діана ніде не працювала.

Нас зацікавив факт того, що батьки Діани не згадали її в декларації за 2022 та 2023 роки, хоча вона проживала з ними в Гнідині. І ось чому.

В січні 2022 року, коли Діані Сапожко було 19 років, вона стала власником Audi Q8 2021 року ціна на день придбання приблизно 100 тисяч доларів. Вже в серпні 2022 року Микола Швед по довіреності продав Audi Q8. Після, 28 серпня 2022 року на Діану було зареєстровано новенький Lexus NX200 2022 року випуску, ціна такого на момент купівлі 50-60 тисяч доларів. Молода співачка на вказаному авто подорожує по містах Європи та столиці нашої Неньки України, про що хизується на своїй сторінці в Instagram. Однак, вказане авто було помічено на території вказаного маєтку сім’ї Сапожків, що своєю чергою вказує на спільне проживання Діани з батьками. Чому ж Сапожки не задекларували авто та інше майно доньки, з якою спільно проживають? Але це не всі придбання молодої співачки. Нам стало відомо, що у вересні 2022 року, Діана Сапожко придбала нерухомість в м. Задар республіки Хорватія (місто побратим Броварів) на суму понад 400 тис. доларів США.

Як ми бачимо, щасливе подружжя посадовців «ЗАБУЛО» задекларувати статків набутих з 2022 року на суму приблизно один мільйон доларів США або сорок мільйонів гривень, «чесно» зароблених з бюджету міста Бровари враховуючи, що в сімʼї лише мер працевлаштований.

img 6543 img 6544 img 6545 img 6546 img 6547 img 6548 img 6549 img 6550

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Головного підрядника “Великого будівництва” Юрія Бойка звільнили від кримінальної відповідальності

Судова справа, яка тривала протягом декількох місяців, привела до...

ВАКС вимагає розслідування можливого незаконного збагачення голови НЕК “Укренерго” Кудрицького

Верховна адміністративна комісія справедливості (ВАКС) України прийняла рішення задовольнити...

Нардеп Ар’єв демонструє розкішне життя у Верховній Раді, увімкнені всі лампи і працюють кондиціонери

Український нардеп Олексій Ар'єв став об'єктом гострої критики після...

За корупцію тепер можна буде відкупитись, заплативши офіційно штраф

Верховна Рада України затвердила законопроєкт №11340, який став причиною...

Українські військові залишили Кринки, офіційної інформації поки не має

На передовій в Україні на островах Дніпра розгортаються нові...

За штрафи військовозобов’язаного можуть забрати майно, оформлене на дружину

Майно оштрафованого військовозобов'язаного можуть заарештувати, навіть якщо воно оформлене...

Солдата засудили за умисне вбивство цивільного у Харківській області

У Полтавській області суд засудив військовослужбовця до 9 років...

Ризикуючи життям українці рятуються від мобілізації

У статті для The Washington Post розглянуто складну ситуацію,...