У Національній стратегії доходів передбачено перегляд системи спрощеного оподаткування з метою впровадження диференційованих податків для фізичних осіб – підприємців. Заступниця міністра фінансів Світлана Воробей повідомила, що Мінфін взяв за основу польський досвід оподаткування малого та середнього бізнесу, де діє система з різними ставками від 2 до 20%, залежно від ситуації в економіці.
Відзначається, що найвищі ставки будуть застосовуватися до “зарплатних” фізичних осіб – підприємців, тобто тих, що використовуються для підміни трудових відносин цивільно-правовими або відносинами з фізичними особами підприємцями. За словами Воробей, це спрямовано на створення рівних умов для конкуренції та підтримку зайнятості з найманими працівниками.
Заступник міністра фінансів України додала, що конкретні ставки наразі не визначені, а їх уведення передбачає широке обговорення з представниками бізнесу в рамках публічного процесу.
Згідно з Національною стратегією доходів, схваленою Кабінетом міністрів, передбачено реформування системи спрощеного оподаткування шляхом обмеження його застосування для юридичних осіб, введення запобіжників для запобігання зловживань, підвищення порогу реєстрації платників ПДВ та збільшення ефективних ставок податків до рівня загального режиму оподаткування. Введення цих змін сприятиме забезпеченню стабільних податкових надходжень, що становлять приблизно 0,9% ВВП, згідно з даними Мінфіну, в період з 2020 по 2022 роки.