Міністри оборони Естонії та Литви виступили проти припинення війни в Україні

Міністри оборони Естонії та Литви відкрито виступили проти припинення війни в Україні, заявивши, що така зупинка лише підштовхне Кремль до нової фази агресії — цього разу вже безпосередньо проти країн Балтії. Про це повідомляє видання Financial Times.

Меседж двох міністрів був прямим і недвозначним: якщо Росії дати паузу — вона не скористається нею для миру. Навпаки, Москва використає її, щоб перегрупуватися, зміцнити армію і передислокувати сили ближче до кордонів НАТО. І наступною ціллю можуть стати саме Литва, Естонія та Латвія.

“Ми всі розуміємо, що коли війна в Україні буде зупинена, Росія дуже швидко перерозподілить свої сили. Це означає, що рівень загрози також значно зросте”, – заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Він підкреслив: з приблизно 600 тисяч російських військових, які зараз залучені до війни проти України, близько половини можуть бути спрямовані на північний схід Європи вже в найближчі місяці після можливої “паузи”.

Його литовська колега Довіле Шакалієне погоджується: припинення вогню буде не перемогою миру, а “перепочинком для агресора”.

“Росія використає цей час, щоб посилити свій військовий потенціал. У них уже є велика армія, навчена на полі бою. Вони тільки посилюватимуть її, поки Захід думатиме, що загрозу відвернено”, – наголосила вона.

Балтійські міністри фактично підтримали позицію, яка раніше викликала серйозне обурення в Україні. Мова йде про слова глави Федеральної розвідки Німеччини Бруно Каля, який заявив, що війна має тривати до 2030 року — нібито це дасть Європі час на переозброєння.

Такий цинічний підхід, мовляв, “хай українці воюють, поки ми готуємось”, був розцінений як зрада базових цінностей західного партнерства. Водночас, у заявах литовського й естонського міністрів є інший підтекст: йдеться не про свідоме затягування війни, а про необхідність не допустити її штучної зупинки без гарантій безпеки.

Фактично, позиція країн Балтії — це чітке усвідомлення того, що нинішня війна не є “локальним конфліктом”. Це — фронт загальноєвропейської безпеки. Якщо Україна буде змушена погодитися на “перемир’я” без справжньої перемоги, Європа отримає ще одну війну — уже на території ЄС.

Саме тому міністри оборони Естонії та Литви закликають не тиснути на Київ щодо переговорів із Москвою, а навпаки — всіляко підтримувати ЗСУ до остаточного розгрому агресора.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Депутатка Третьякова пропонує обмежити пенсійні пільги для військових без бойового досвіду

Голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики Галина...

Нічна прохолода у Львові побила температурний рекорд півстоліття

У ніч проти 5 липня 2025 року у Львові...

Зростання часу у соцмережах викликає депресію у підлітків

Дослідження, проведене в Каліфорнійському університеті в Сан-Франциско, показало, що...

Українцям у Нідерландах підвищать плату за проживання в притулках

Із жовтня 2025 року працюючі українські біженці в Нідерландах...

Україна створює реактивні дрони-перехоплювачі у відповідь на модернізовані «Шахеди»

У рф триває модернізація ударних безпілотних літальних апаратів (БПЛА)...

Українські скарби що досі чекають на своє відкриття

Україна відома своєю багатовіковою історією, повною таємниць і несподіваних...

У Львові акушерку засудили за побиття колеги металевими інструментами

Личаківський районний суд Львова виніс вирок акушерці Львівської обласної...

Гетманцев підтримує експеримент із чотириденним робочим тижнем

Народний депутат від партії «Слуга Народу» Данило Гетманцев висловився...