ОАСК виплатив суддям сотні мільйонів після скандалу

Поки українці донатять на дрони, сидять без світла і платять все більше за комуналку, судді одного з найодіозніших судів країни — ліквідованого ОАСК — тихо й впевнено отримують мільйони з бюджету. За останні два роки, поки про цей суд начебто всі забули, його судді отримали 157 мільйонів гривень зарплат. У середньому — по 3 мільйони на кожного. За цей час сам ОАСК не ухвалював рішень, не мав повноважень, а частина його суддів навіть стала фігурантами дисциплінарних проваджень.

Це все — з офіційної відповіді Державної судової адміністрації, наданої за запитом журналістів «Главкому».

Згідно з документами, у штаті ліквідованого суду залишалося 43 судді. І навіть після того, як Верховна Рада у грудні 2022-го проголосувала за ліквідацію ОАСК, «судова каста» продовжувала отримувати зарплату — ще понад рік.

У розрахунок не включені виплати для працівників апарату суду (а це ще 24 особи), тобто реальні витрати були ще більшими. Поки українці втрачають житло і близьких, Павло Вовк і компанія отримують зарплати, які в рази перевищують доходи навіть високопосадовців.

За інформацією джерела в Вищій раді правосуддя, вже відкрито дисциплінарні провадження щодо п’яти колишніх суддів ОАСК: Павла Григоровича, Віталія Амельохіна, Володимира Келеберди, Марини Бояринцевої та Ігоря Погрібніченка. Очікується, що в найближчі два місяці кількість фігурантів зросте, а перші звільнення можуть відбутися вже до літа.

Однак українці вже неодноразово бачили, як подібні “провадження” затягуються на роки, а в результаті судді отримують або мінімальні стягнення, або взагалі виходять сухими з води.

Цей суд став нариваючою виразкою в українській судовій системі задовго до свого ліквідаційного вердикту. У 2019-2020 роках НАБУ оприлюднило так звані «плівки Вовка», на яких зафіксовано, як судді вирішують, кого з політиків «мочити», як “призначати” керівництво у Вищій кваліфікаційній комісії та Вищій раді правосуддя. Суд був фактично перетворений на приватну фірму з обслуговування політичних і бізнес-інтересів.

Апофеозом цинізму стало те, що вже перед самою повномасштабною війною ОАСК взяв до розгляду позови… Віктора Януковича! Той намагався оскаржити своє усунення з посади президента та домогтися скасування позачергових виборів 2014 року. Навіщо це знадобилося саме тоді — питання риторичне. Одна з версій — судді просто тягнули час, очікуючи, що російські війська захоплять Київ, і можна буде швидко винести потрібне рішення в інтересах Кремля.

Позови Януковича розглядали до кінця квітня 2022 року, вже після початку повномасштабної агресії. Після цього діяльність суду припинили.

Утримання колишніх суддів ОАСК, які фактично перебувають у стані “ні риба, ні м’ясо”, вже обійшлося платникам податків у понад 157 мільйонів гривень. І це лише частина суми. Судді отримували зарплати за відсутності повноцінного функціонування установи. При цьому низка з них потенційно може продовжити роботу в оновленому Київському міському окружному адміністративному суді або в інших судах.

Навіть після офіційної ліквідації суду його постаті залишаються у грі. Вони зберігають вплив, зв’язки, і, що найнебезпечніше, — відсутність реального покарання. Без рішучого очищення та реального притягнення до відповідальності «вовчі суди» продовжать керувати з тіні.

А українці — знову платитимуть за їхню безкарність.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ознаки високого рівня цукру в крові на які варто звернути увагу

Високий рівень цукру в крові є характерною ознакою діабету...

У Сумській області затримали жінку за спробу продажу немовляти

Прокурори Сумщини направили до суду обвинувальний акт стосовно 35-річної...

Користь клітковини для травлення та імунітету

Клітковина — важливий компонент здорового харчування, що міститься у...

Кабмін планує нові податки для наповнення бюджету: подорожчають солодкі напої, сигарети та пальне

Міністерство фінансів України планує запровадити новий акцизний податок на...

У Польщі та Латвії діяла злочинна група з українців, яка викрадала людей

Правоохоронні органи Польщі спільно з партнерами з Латвії, Литви...

У Білому Камені на Львівщині колись стояв замок гідний королів

Сьогодні село Білий Камінь на Львівщині приваблює туристів своїм...

В Івано-Франківську дві компанії узгодили дії під час закупівлі форми для медиків

Антимонопольний комітет України встановив факт змови між двома компаніями...

Одеська компанія отримала новий військовий контракт на 3,3 млрд гривень попри кримінальні провадження

Одесське ТОВ "Гранпрі ЛТД", пов’язане з бізнесменом Володимиром Осиповим,...