Мобілізація руйнує українську економіку – iDNES

Збройний конфлікт в Україні серйозно впливає на економічну ситуацію в країні, про що повідомляє iDNES. Уже два з гаком роки війни виявилися надзвичайно тяжкими для економіки, і ситуація продовжує погіршуватися. Підприємства страждають від гострої нестачі кадрів та фінансових ресурсів, а чергова хвиля мобілізації може мати фатальні наслідки для країни.

Як зазначає український міністр фінансів Сергій Марченко, “тільки сильна економіка може створити сильну армію”. Проте Україна зараз стикається з серйозними проблемами у сфері робочої сили. Бойові дії та мобілізація призвели до того, що армія поглинула значну частину населення, мільйони українців виїхали за кордон, а інші ухиляються від призову, аби уникнути служби на фронті.

Мобілізація має суттєвий вплив на ринок праці. Внаслідок бойових дій та мобілізації багато людей отримують серйозні поранення. Після ампутацій та інших травм відсутність якісного та безоплатного лікування, реабілітаційних програм і соціальної допомоги змушує ветеранів шукати роботу, незважаючи на важкий фізичний стан. На жаль, держава поки що не забезпечила відповідну підтримку для ветеранів-інвалідів, що призводить до їхнього соціального та економічного занепаду.

На державних підприємствах значну частину чоловіків замінили жінки, які працюють і в важкій промисловості. Однак навіть цього не вистачає для забезпечення нормального функціонування економіки. Наприклад, у Павлодарі жінкам вперше дозволили працювати в шахтах через дефіцит робочої сили, хоча це є крайнім заходом від відчаю.

Українські сайти з пошуку роботи фіксують рекордну кількість вакансій, що свідчить про надзвичайно складну ситуацію на ринку праці. Київ розширює мобілізацію для поповнення лав ЗСУ, проте це ще більше ускладнює завдання для підприємств, які страждають від нестачі кадрів.

Влада намагається знайти рішення, наприклад, дозволяючи деяким галузям критичної інфраструктури отримувати “бронь” на частину своїх співробітників. Проте цей процес є надзвичайно бюрократичним і охоплює лише до 50% працівників чоловічої статі. Пропозиції депутатів про фінансову підтримку підприємств для утримання співробітників також викликають суперечки, адже оборона вважається пріоритетом.

Згідно з оцінками економістів, ще одна хвиля мобілізації може стати критичною для економіки України. Низькі податкові відрахування та дефіцит фінансів створюють додаткові труднощі для забезпечення обороноздатності та ефективного функціонування державних органів. Українська економіка, вже потерпаючи від наслідків війни, потребує термінових рішень і підтримки, щоб уникнути подальшого занепаду.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Melovin відверто розповів про свою боротьбу з алкоголізмом і наслідки для здоров’я

Український співак Melovin, відомий також як Костянтин Бочаров, уперше...

Польща передала Україні гелікоптери для навчання пілотів

Україна отримала від Польщі три гелікоптери: два Мі-8 та...

Олександр Усик: що мотивує українського чемпіона перед боєм із Тайсоном Ф’юрі

Український суперважковаговик Олександр Усик, чемпіон світу за версіями WBA,...

Українцям, які перебувають у Німеччині, радять якнайшвидше знайти роботу

Українським біженцям, які знайшли прихіст у Німеччині через війну,...

Нардеп від «Слуги народу» Роман Каптєлов приховував нерухомість і доходи дружини в Росії

Депутат від політичної партії «Слуга народу» Роман Каптєлов опинився...

Сергія Сивохо поховали на “рідній землі” в Донецьку

Гуморист, шоумен і громадський діяч Сергій Сивохо, який помер...

ПриватБанк блокує картки “Нацкешбеку”: як клієнтам розблокувати кошти

Клієнти ПриватБанку почали масово скаржитися на блокування віртуальних карток...

Леопард напав на працівника одеського зоопарку: поліція змушена була знешкодити хижака

Сьогодні вранці в Одеському зоопарку стався інцидент, який зіскочив...