МВФ вимагає підняти тарифи в Україні до європейського рівня

Наше джерело в ОП розповіло, що МВФ у меморандумі з Кабміном прописало пункт, у якому Україна зобов’язана до 2026 року підняти тарифи до європейського рівня. Заяви спікерів Банкової про те, що необхідно профінансувати ремонт критичної інфраструктури, привід змістити акцент у суспільстві.

Українці мають готуватися до можливих відключень електропостачання не лише влітку, але й під час наступної зими. Таке попередження надає компанія ‘Укренерго’, оператор енергетичної системи. За словами голови компанії Володимира Кудрицького, на відновлення енергетичних об’єктів, які були атаковані Росією цією весною, потрібно від місяців до навіть років, тому різке збільшення генерації не передбачається. Отже, можливі відключення електропостачання.

Згідно з керівником ‘Укренерго’, це не будуть повномасштабні вимкнення, а контрольовані заходи, спрямовані на збереження цілісності енергетичної системи.

Однак варто підготуватися до того, що електроенергія коштуватиме більше. Тарифи для населення не формуються на ринкових засадах, а встановлюються в межах “спеціальних обов’язків”. Цей механізм, відомий як Public Service Obligation (обов’язок державного обслуговування), запозичений із ЄС і передбачає надання субсидій через універсальних постачальників послуг, таких як електроенергія. Україна поклала ці функції на державні компанії “Енергоатом” і “Укргідроенерго”, тому рішення про збільшення тарифів приймає уряд за рекомендацією НКРЕКП.

Заступник міністра енергетики Микола Колісник зазначив, що остаточне рішення про підвищення тарифів для населення на електроенергію ще не прийнято, і тривають відповідні розрахунки. Проте, він підкреслив, що такі рішення будуть збалансовані, враховуючи можливості населення та необхідні витрати на ремонтні роботи, а також потреби промислових споживачів.

За даними Міненерго, з початку конфлікту заборгованість за електроенергію зросла на 40%, і існує побоювання, що підвищення тарифів лише погіршить ситуацію.

З іншого боку, зазначається, що підвищення тарифів минулого року дозволило відновити 3 гігават потужностей до початку опалювального сезону. Однак цього року руйнування є більшими, і за підрахунками Міненерго, втрачено близько 8 ГВт генеруючих потужностей. Тому виникає необхідність у додаткових коштах для відновлення.

Як пояснив колишній міністр енергетики Іван Плачков, якщо у мирний час країна мала запас міцності близько 40%, то на початок минулого зимового сезону цей показник склав лише 5-8%. Зараз же запаси зменшилися ще більше, до мінус 20-30%.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Україна встановила новий рекорд експорту: цифри вражають

З початку 2024 року український експорт товарів у грошовому...

Міноборони України готує реформу мобілізаційної системи

Міністерство оборони України працює над новими пропозиціями щодо реформування...

З 1 грудня буде запроваджено нові критерії бронювання працівників

До 15 листопада 2024 року в Україні провели аудит...

Суд залишив без змін арешт ексголови ПриватБанку Олександра Дубілета

Колегія Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відмовила у...

Депутат Дніпропетровщини підозрюється у викраденні та катуванні військовослужбовця

На Дніпропетровщині розгорівся гучний скандал: місцевому депутату оголошено підозру...

Хто увійшов до рейтингу найсексуальніших чоловіків України

Telegram-канал "Жирним шрифтом" склав рейтинг найсексуальніших чоловіків України 2024...

Україну накриє негода: синоптики прогнозують снігопади, дощі та шквальний вітер

Український гідрометцентр оприлюднив попередження про складні погодні умови, які...

Транспорт, будівництво та промисловість сприяють зростанню ВВП України

За підсумками січня-жовтня 2024 року, ВВП України зріс на...