МВС звернулося до українців із проханням повідомляти про корупцію в Сервісних центрах

“Якщо з вас або когось іншого вимагають хабар за іспит на водійські права, за місце в електронній черзі або якусь державну послугу, можна передати цю інформацію через чат-бот або гарячу лінію. Оперативники внутрішньої безпеки Національної поліції реагуватимуть невідкладно”, – заявило МВС.

Про які схеми корупції в Сервісних центрах МВС ідеться.

“Основне, на чому заробляють – це реєстрація авто і махінації з водійськими посвідченнями. А щоб люди платили “ділкам” гроші, штучно створюють умови великих черг або невдало складених іспитів.

Продаж місця в черзі – поширена схема, і правоохоронці, зокрема й ДВБ (Департамент внутрішньої безпеки – Ред.), докладають чимало зусиль, щоб її ліквідувати. Від самого ранку, щойно відкривається Сервісний центр, “бігунки” обирають з автомата електронної черги талончики з номерами. Коли звичайний відвідувач приїжджає до Сервісного центру, то, відповідно, талони вже відсутні. Через штучно створений дефіцит талонів, люди довго не можуть скористатися адмінпослугами.

У цей же час з’являється так званий “бігунок”, який пропонує купити в нього місце в черзі або допомогти з оформленням документів, прикриваючись зв’язками в Сервісному центрі. Вирішуючи ними ж створену проблему. Звісно, ці послуги не безкоштовні. Часто такі “підприємці” лише продають талончик і за гроші обіцяють вплинути на співробітника центру. Проте людина потім власноруч оформлює документи. Тобто виходить, що переплачує за послугу “бігунка”. Були випадки, коли ділки орендували офіс у тому ж приміщенні ТСЦ, облаштовували його в корпоративному стилі та видавали себе за співробітників центру. Зловмисники запевняли клієнтів, що безперешкодно скористатися адміністративними послугами можливо лише за “додаткову плату”.

Що стосується корупції під час іспитів з водіння, то найпоширеніша схема – це імітація клацання мишкою. Людина просто сидить за комп’ютером, а віддалено, використовуючи комп’ютерні програми, за неї обирають правильні відповіді. Слухач автошколи також може обирати правильні відповіді за обумовленими підказками співробітників сервісних центрів, наприклад, клацання ручкою.

З практикою водіння трохи простіше. Екзаменатор за окрему плату “не помічає”, що інструктор перемикає передачі швидкості. До речі, деякі автошколи обладнують навчальні автомобілі додатковою педаллю газу біля інструктора. Таким чином слухачеві потрібно тільки тримати рівно кермо і за командою вмикати поворотники, все інше робить інструктор”, – каже співрозмовник у правоохоронних органах.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Ядерний сигнал: що означає удар по Дніпру

Нещодавня атака на Дніпро стала тривожним сигналом, який може...

Сніг, дощ та ожеледиця: чого очікувати від природи сьогодні

Сьогоднішній день принесе складні погодні умови майже в усі...

Виконуючий обов’язки мера Чернігова Олександр Ломако підозрюється у привласненні коштів Червоного Хреста

Виконуючий обов'язки мера Чернігова Олександр Ломако підозрюється в привласненні...

Російські безпілотники атакували Сумщину: є загиблі, поранені та руйнування

Ранок 22 листопада став трагічним для мешканців Сумської громади....

Ми перші в історії: Яремчук відповів на критику збірної України

Форвард збірної України Роман Яремчук закликав футбольних експертів та...

Мокрий сніг і похолодання: погода на 22 листопада в Україні

У п'ятницю, 22 листопада, українцям варто готуватися до різкого...

Прогноз курсу до кінця листопада

На останньому тижні осені на валютному ринку України не...

Жеребкування ЧС-2026: з ким зустрінеться Україна

Збірна України з футболу опинилася у другому кошику під...