Миколаїв стане першим містом в країні, яке відкриє сайт з моніторингу міжнародної допомоги

У Миколаєві знаходять спільне рішення з міжнародними партнерами для впровадження системи прозорості та чесності. Ця ініціатива спрямована на відновлення довіри до міста, яке страждає від наслідків агресії Росії. Мер Миколаєва, Олександр Сєнкевич, оголосив про це під час п’ятого міжнародного саміту мерів у молдовському Данчені.

“Ми прагнемо побудувати систему чесності як ключовий елемент на шляху відновлення нашого міста, яке стало жертвою повноформатної агресії Росії. Найбільш важливим у владних структурах є боротьба з спокусою, яка є природною для людини. Тому ми віримо не в окремих осіб, а в систему, що буде ґрунтуватися на конкретних правилах”, – підкреслив мер.

За словами Сєнкевича, саме тому місто активно співпрацює з Антикорупційною європейською ініціативою, проводить реформи в сфері комунальних підприємств, впроваджує прозору систему закупівель та інші заходи.

“Ми плануємо стати першим містом в Україні, яке запустить спеціальний веб-сайт для відстеження міжнародної допомоги: скільки надходить коштів, звідки вони надходять та як вони використовуються. Прозорість та чесність є ключовими принципами нашої співпраці з міжнародними партнерами, оскільки довіра в цьому контексті є надзвичайно важливою”, – підкреслив мер.

Крім цього, Сєнкевич розповів учасникам саміту про складні умови, в яких проживають жителі Міста-Героя, які відстояли його під час агресії.

“У 2022 році наше місто пережило 262 дні безперервних обстрілів терористами з Росії і продовжує страждати від обстрілів. Ці напади призвели до втрат людських життів, руйнування житлових будівель та інфраструктури. Наприклад, був зруйнований водогін з річки Дніпро, який забезпечував місто питною водою. Зараз ми змушені використовувати солону воду з річки Південний Буг для технічних потреб та боротьби з можливими епідеміями. Однак завдяки підтримці міжнародних партнерів у нас є надія на вирішення цих проблем”, – додав він.

Він висловив подяку своїм партнерам, зокрема Данії, за їхню підтримку та співпрацю в удосконаленні Миколаєва. Згадана країна взяла на себе шефство над містом та активно сприяє його відновленню. Наразі у процесі розробки знаходиться Генеральний план, який стане основою для реабілітації та розвитку міста.

Ці новини випереджають звіти про 5-й Міжнародний саміт мерів (IMS), який проходить у молдовському місті Данчені. Заснований у 2016 році, цей саміт почав як платформа для обміну досвідом між лідерами місцевого самоврядування, а з часом переріс у щось більше, ніж просто конференцію, ставши місцем народження нових проєктів та партнерств.

Захід отримав підтримку президентки Молдови Маї Санду. Серед учасників – представники Франції, Італії, Швеції, Словаччини, Румунії, Польщі, Литви, Молдови та України. Тема цього року – “Розбудова стійких громад через інновації та співпрацю”. На саміті взяли участь понад 200 мерів та представників громад, включаючи тих, хто представляє Чортків, Копичинці, Миколаїв, Львів, Хмельницький, Вінницю, а також потенційні інвестори та представники Європейського Союзу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...