НАБУ завершило розслідування справи проти колишнього голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка, але в тіні від правосуддя залишився один із фігурантів – Костянтин Кошеленко

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило розслідування справи щодо колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка. Його підозрюють у причетності до діяльності злочинного угруповання, що завдало державі значних збитків на суму понад 700 мільйонів гривень.

Крім того, учасників також підозрюють у легалізації отриманого злочинним шляхом майна на суму понад 10 млрд грн. Сам же Сенниченко та його підробники з 2023 року перебувають у розшуку НАБУ, а також під протекцією впливових західних фінансових організацій. Попри кричущі факти корупції, ніхто з чиновників, причетних до схеми, досі не поніс покарання.

Однак варто зазначити, що в тіні від правосуддя залишився один із заступників у роки правління Сенниченка – Костянтин Кошеленко. Як розповіли джерела в правоохоронних органах, Кошеленко є креатурою нинішнього віцепрем’єр-міністра – міністра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій України Михайла Федорова. Обох пов’язують digital-проекти такі, як «Дія», єДопомога тощо.

Проте в ЗМІ немає жодної компрометуючої згадки про особистість Кошеленка: ефективний менеджер і зразковий сім’янин. ЗМІ перераховують лише заслуги чиновника, мовляв, «посилив менеджмент відділень через прозорі конкурси та організував їхню ефективну роботу, а також розвинув відкриту взаємодію філій Фонду з бізнес-середовищем, територіальними громадами, обласними адміністраціями та пресою».

Водночас 2021 року Кошеленко був членом Наглядової ради «Першого київського машинобудівного заводу», «Миколаївобленерго», «Одеського припортового заводу» (ОПЗ). Тут важливо підкреслити, що в матеріалах слідства було зазначено, що Сенниченко ставив «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ».

Усі три підприємства фігурують у кримінальних справах, пов’язаних із відмиванням бюджетних коштів. За словами джерел, Кошеленко, маючи досвід роботи і певні зв’язки в банківській сфері – «Дельта Банк», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» і банк «Траст», займався відкатами через фірми-прокладки, що дало змогу вивести багатомільйонні суми.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Українці визначили пріоритет: НАТО важливіше за ЄС

Більшість громадян України підтримують інтеграцію країни як до Європейського...

Олександр Усик — найкращий боксер 2024 року за версіями WBC та BoxingScene

Український боксер Олександр Усик отримав визнання як найкращий боксер...

Схеми розкрадання бюджету Києва чиновником КМДА

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський потрапив до команди Віталія...

Генштаб: гостродефіцитних спеціалістів Повітряних сил у піхоту не переводять

Генеральний штаб Збройних сил України офіційно спростував інформацію про...

Україна закупила протитанкові міни часів Другої світової війни за 200 мільйонів євро: експерти мають сумніви щодо їх якості

Агенція оборонних закупівель України підписала контракт на суму понад...

СБУ та НАБУ викрили схему розкрадання коштів «Укренерго»: підозрюють колишнього заступника голови Харківської облради

Служба безпеки України (СБУ) спільно з Національним антикорупційним бюро...

Погода в Україні на найближчий тиждень: очікується стабільний антициклон

Протягом наступного тижня в Україні зберігатиметься стабільна погода, оскільки...

Керівник поста Одеської митниці затриманий за вимагання хабарів

Правоохоронці затримали в.о. заступника начальника — начальника відділу митного...