НАБУ завершило розслідування справи проти колишнього голови Фонду держмайна Дмитра Сенниченка, але в тіні від правосуддя залишився один із фігурантів – Костянтин Кошеленко

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) завершило розслідування справи щодо колишнього голови Фонду державного майна Дмитра Сенниченка. Його підозрюють у причетності до діяльності злочинного угруповання, що завдало державі значних збитків на суму понад 700 мільйонів гривень.

Крім того, учасників також підозрюють у легалізації отриманого злочинним шляхом майна на суму понад 10 млрд грн. Сам же Сенниченко та його підробники з 2023 року перебувають у розшуку НАБУ, а також під протекцією впливових західних фінансових організацій. Попри кричущі факти корупції, ніхто з чиновників, причетних до схеми, досі не поніс покарання.

Однак варто зазначити, що в тіні від правосуддя залишився один із заступників у роки правління Сенниченка – Костянтин Кошеленко. Як розповіли джерела в правоохоронних органах, Кошеленко є креатурою нинішнього віцепрем’єр-міністра – міністра з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій України Михайла Федорова. Обох пов’язують digital-проекти такі, як «Дія», єДопомога тощо.

Проте в ЗМІ немає жодної компрометуючої згадки про особистість Кошеленка: ефективний менеджер і зразковий сім’янин. ЗМІ перераховують лише заслуги чиновника, мовляв, «посилив менеджмент відділень через прозорі конкурси та організував їхню ефективну роботу, а також розвинув відкриту взаємодію філій Фонду з бізнес-середовищем, територіальними громадами, обласними адміністраціями та пресою».

Водночас 2021 року Кошеленко був членом Наглядової ради «Першого київського машинобудівного заводу», «Миколаївобленерго», «Одеського припортового заводу» (ОПЗ). Тут важливо підкреслити, що в матеріалах слідства було зазначено, що Сенниченко ставив «лояльних» членів наглядової ради «ОПЗ».

Усі три підприємства фігурують у кримінальних справах, пов’язаних із відмиванням бюджетних коштів. За словами джерел, Кошеленко, маючи досвід роботи і певні зв’язки в банківській сфері – «Дельта Банк», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк» і банк «Траст», займався відкатами через фірми-прокладки, що дало змогу вивести багатомільйонні суми.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

До 20 травня українцям обіцяють холодну і дощову погоду

Попри середину травня, тепла весняна погода не поспішає повертатися...

День вишиванки єднає українців усього світу

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначають День...

П’ять головних загроз від “мирної” спецоперації Кремля у Стамбулі

Кремль знову йде в атаку — цього разу не...

В законодавчих ініціативах Железняка виявили бізнес-інтереси його тестя-аграрія та Кормишкіна

Народного депутата від партії «Голос» Ярослава Железняка вже неодноразово...

Чому ми прокидаємося вночі і як з цим впоратись без пігулок

Багато людей знайомі з ситуацією, коли прокидаються щоночі о...

Платна реєстрація собак у Києві порушує Конституцію — журналіст

У Києві знову запровадили обов’язкову платну реєстрацію собак —...

Український гімнаст Пантелей Колодій стане частиною збірної США з 2026 року

23-річний український гімнаст Пантелей Колодій найближчим часом виступатиме вже...

НАБУ підозрює посадовців “Спецтехноекспорту” у розкраданні 3,78 млн євро

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про...