Нацпарк “Тузлівські лимани” потерпає від масового браконьєрства

Національний природний парк “Тузлівські лимани”, розташований на південному заході України, стикається з низькою серйозністю екологічних і соціальних проблем, які залишаються без належної уваги з боку Міністерства екології. Парк, який є унікальним природним об’єктом, знаходиться під загрозою через масове браконьєрство, деградацію екосистеми та конфлікти з місцевими громадами.

Незважаючи на численні звернення місцевих громад, влади і активістів, проблеми парку продовжують ігноруватися, що ставить під загрозу збереження цього природного скарбу України.

Основні проблеми парку “Тузлівські лимани”:

1. Браконьєрство і незаконний вилов риби: Відсутність належного контролю з боку керівництва нацпарку сприяє зростанню браконьєрства на території парку. Незаконний вилов риби і полювання створюють значний тиск на популяції рідкісних і зникаючих видів. Поліція ледь не щомісяця виявляє браконьєрів у нацпарку, проте системно проблема не вирішується – керівництво виправдовує це попитом.

2. Проблеми з водозабезпеченням: сусідні громади стверджують, що адміністрація нацпарку ігнорує проблему регульованого водообміну лиманів з Чорним морем, через що заповідні лимани на межі висихання.

3. Марнотратство та роздутий штат: річний бюджет нацпарку сягає 6 млн грн, з яких майже всі гроші, а саме 97% витрачається на заробітну плату 45 співробітникам. При цьому такий роздутий штат не може впоратися зі своїми головними функціями – охоронною ввіреної природи, про що свідчать масові факти браконьєрства.

4. Сутички з місцевими жителями через землі, які не визначені у натурі, а відтак призводять до конфліктів з “сусідами” парку. Люди скаржаться на те, що керівництво нацпарку практикує самозахоплення територій і забороняє місцевим обробляти свої ділянки.

5. “Вічне” тимчасове керівництво: майже 10 років міністерство екології ніяк не може провести конкурс на посаду керівника нацпарку, тож дві людини фактично змінюють один одного на посаді і керують парком в статусі тимчасово виконуючих обовʼязків.

Додамо, що на днях Південний офіс Держаудитслужби завершив ревізію фінансово-господарської діяльності НПП “Тузловські лимани”. Акт направлено керівництву.

Тим часом місцеві жителі та органи влади закликають Міністерство екології до рішучих дій для збереження “Тузлівських лиманів”. Вони вимагають посилити контроль за дотриманням природоохоронного законодавства, зберегти екосистему та призначити професійних керівників. Відсутність реакції з боку міністерства загрожує перетворити “Тузлівські лимани” з унікального природного заповідника на чергову зону екологічного лиха.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

5 тисяч гривень надбавки: хто має право на підвищену пенсію у 2025 році

У 2025 році в Україні зросла надбавка до пенсії...

Скандальний суддя з Севастополя звільнив директора 112 каналу з-під санкцій

У квітні 2023 року суддя Господарського суду Києва Сергій...

Поки Трамп вагається, Росія розгортає тотальний терор по Україні

Поки адміністрація Дональда Трампа відступає у своїй підтримці України,...

НАБУ провело обшук в ексміністра оборони Резнікова у справі про закупівлі для армії

У четвер, 3 липня, детективи Національного антикорупційного бюро провели...

Співачка Анна Трінчер зізналася, чому не хоче дітей і не народила від Волошина

Українська співачка Анна Трінчер поділилася особистими переживаннями щодо материнства...

Український бізнесмен Ярославський уникнув відповідальності за смертельну ДТП і справу «Укртатнафти»

Харківський олігарх Олександр Ярославський, який з початку повномасштабного вторгнення...

Власника «Автомагістралі-Південь» підозрюють у привласненні 240 мільйонів на будівництві водогону

Компанія «Автомагістраль-Південь», що фігурує у численних державних підрядах, опинилася...

У США пацієнти з діабетом 1 типу повністю відмовились від інсуліну завдяки новій терапії

У США десятеро пацієнтів із тяжкою формою діабету 1...