Новий законопроект про мобілізацію. Що в ньому?

Увечері 30 січня Кабінет міністрів України представив Верховній Раді оновлений законопроект про мобілізацію.

Новий законопроект доступний для ознайомлення на офіційному сайті парламенту. Відзначається, що в ньому передбачено грошове забезпечення мінімумом у розмірі 20 тисяч гривень без врахування додаткової винагороди, а в період воєнного стану можливе отримання додаткової винагороди від 30 до 100 тисяч гривень.

Зазначено, що особи з інвалідністю всіх груп будуть звільнені від військової служби. Також передбачено, що особи, які досягли 25-річного віку, стануть військовозобов’язаними і можуть бути піддані мобілізації. Тим, кого мобілізують, надається два місяці для вирішення особистих питань та підготовки до служби в армії.

У новому законопроекті також зазначено, що військовослужбовці під час воєнного стану матимуть право на відпустку протягом року, яку можна розділити на частини, але не менше 15 днів поспіль. Також передбачено, що звільнені з полону військові отримають додаткові 90 днів відпустки із збереженням грошового забезпечення, якщо вони вирішили продовжити службу.

Важливо також відзначити, що тепер військовозобов’язані не повинні відвідувати Територіальний Центр Кадрів для оновлення своїх даних. Це можна робити онлайн в особистому кабінеті чи Центрі надання адміністративних послуг. Це дає можливість вільно переїхати в інше місто та оновити свій облік за новою адресою.

Окрім того, на основі реєстру військовозобов’язаних “Оберіг” пропонується створити електронний кабінет військового. Громадяни зобов’язані реєструвати електронний кабінет та проходити медичний огляд.

Після мобілізації всі громадяни будуть зобов’язані пройти обов’язкове військове навчання тривалістю 2-3 місяці. Зазначено, що особа не може бути направлена на фронт безпосередньо після мобілізації.

Законопроект також пропонує відмінити строкову службу, замість цього вводячи базову військову підготовку. Людина віком від 18 до 24 років самостійно обирає момент проходження військового навчання, яке триватиме не більше 5 місяців. При цьому зберігається робоче місце для особи протягом цього періоду, що є нововведенням у порівнянні з чинним законодавством.

Відстрочка від мобілізації залишається для студентів професійно-технічних, фахових та вищих навчальних закладів, які отримують освіту за денною або дуальною формами. Умовою для отримання відстрочки є досягнення рівня освіти, вищого за раніше отриманий (за винятком аспірантів, що навчаються за контрактом за кошти фізичних або юридичних осіб).

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вадим Слюсарєв, спонсор “Слуги народу”, придбав нерухомість у Ніцці з партнеркою, що веде бізнес в окупованому Криму

Недавно опубліковане розслідування порталу Bihus.Info викликало значний резонанс українському...

Журналістське розслідування про власників санаторію “Корал” в Криму, що отримувало мільйони від влади РФ

В останньому розслідуванні журналісті знайшли українську компанію, яка зареєстрована...

Менше 10 тисяч гривень зарплати отримують 43% українців

Згідно з останніми даними опитування, проведеного агентством Gradus, практично...

В Україні за мільйони доларів покупають посади в митній службі

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) разом із Спеціалізованою антикорупційною...

У трагедії на Рівненщині у страшній ДТП загинуло 14 людей

Сьогодні на Рівненщині сталася трагічна автомобільна катастрофа, в результаті...

Україна впроваджує безвідсоткові кредити на енергообладнання

Український уряд активно реагує на енергетичні виклики країни за...

Керівник ТОВ “Київ-Авіаторг” Михайло Щербань, який закуповував неякісні запчастини для вертольотів, втік із країни

Новий випадок корупційного скандалу в українській армії викликав хвилю...

У Львові затримано колишнього прокурора та його тещу-адвоката

Сьогодні в Львові сталася низка затримань, що вразили місцеве...