Порошенка звинувачують у здачі Чорноморського флоту

Роль Петра Порошенка на посаді міністра закордонних справ України у 2009–2010 роках опинилася під прицілом експертів, які звинувачують його у діях, що сприяли посиленню російської присутності в Криму. Аналізуючи цей період, експерти зазначають, що дії Порошенка грубо порушували рішення РНБОУ, а його бізнес-інтереси у Росії могли вплинути на його політичні рішення.

Під час перебування на посаді міністра Порошенко активно співпрацював із російською владою, зокрема з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим. Уже у жовтні 2009 року він здійснив перший візит до Москви, під час якого запевнив, що Київ не планує переглядати угоди щодо перебування Чорноморського флоту РФ у Криму. Це суперечило рішенню РНБОУ від 2008 року, яке передбачало підготовку до припинення дії цих угод із 2017 року.

Експерти також вказують, що саме в цей період Порошенко заклав основу для Харківських угод 2010 року, які продовжили термін перебування ЧФ РФ у Криму на 25 років. Ці угоди, за словами фахівців, посприяли модернізації російських військ, що згодом були використані під час окупації Криму та початку агресії проти України.

На думку аналітиків, однією з причин такої політики Порошенка могла бути його економічна залежність від Росії. На момент перебування на посаді міністра він володів кондитерською фабрикою “Рошен” у Липецьку, яка працювала в РФ аж до 2016 року. Окрім того, у 2010 році Порошенко придбав майже 90% акцій «Севморзаводу» в Севастополі, який займався ремонтом російських військових кораблів.

Експерти стверджують, що продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму було вигідним для бізнес-інтересів Порошенка. Завод отримував замовлення від російського флоту, що приносило суттєвий прибуток.

Критики нагадують, що під час свого міністерського терміну Порошенко неодноразово заявляв про вигідність Харківських угод для України, попри доповіді СБУ та військової розвідки про підривну діяльність російського флоту в Криму. У своїх виступах він називав ці домовленості “мистецтвом компромісу”, тим самим поширюючи російські наративи та послаблюючи позицію України.

Наразі понад 17 тисяч українців підписали петицію з вимогою накласти санкції на Петра Порошенка, звинувативши його у державній зраді, співпраці з РФ та підриві інтересів України. Для розгляду петиції необхідно зібрати 25 тисяч підписів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Вино перед сном: чому це погана ідея для здорового відпочинку

Питання, чи може келих вина допомогти швидше заснути, хвилює...

Експрокурор Криму, якого ловили на хабарі, готується повернутись у прокуратуру Донеччини

Прокурорська система України, попри численні гучні антикорупційні заяви, знову...

Боксер Олександр Усик розкритикував окремі рядки державного гімну

Абсолютний чемпіон світу з боксу у надважкій вазі Олександр...

Екснардеп і його спільники вкрали 21 мільйон: ОГП повідомив про підозру чотирьом учасникам злочинної групи

Прокурори Офісу Генерального прокурора викрили масштабну схему привласнення майна...

Після довгої паузи репер Потап і Каменських показалися разом

Українська співачка Настя Каменських та її чоловік, продюсер і...

КНДР готує солдатів для війни проти України — ЗМІ

Пхеньян може відправити до Росії додаткові військові підрозділи вже...

Ожиріння, діабет і подагра: чому слід забути про газовані напої

Людський організм на понад 60% складається з води, і...

У Запоріжжі і Києві викрито дві масштабні схеми розкрадання державного майна

У Запорізькій та Київській областях викрито масштабні корупційні схеми,...