Протистояння Адамовського та Якубовського з державою: розкриття деталей судової справи на 666 млн грн

Новий скандал у сфері закупівель продуктів для Збройних Сил вирішено донести до суду, звинувачуючи у справі ТОВ “Трейд Граніт Інвест”. За даними СтопКору, ця компанія має зв’язки зі структурою колишньої компанії “Трейд Коммодіті”, яка належала Андрію Адамовському та екс-чиновнику уряду попереднього президента Владиславу Якубовському. Нещодавно Апеляційний суд частково задовольнив позовні вимоги саме ТОВ “Трейд Граніт Інвест”, що викликає додаткові питання стосовно зв’язків між цими компаніями та якістью послуг, які вони надають для Збройних Сил.

Згідно з інформацією, розміщеною на сайті YouControl, керівником компанії “Трейд Граніт Інвест” є Юлія Павліченко. Ця компанія, як відомо, має історію співпраці з Міністерством оборони, проте останнім часом її діяльність стала об’єктом масових скарг, особливо після того, як Юлію Павліченко переписали в компанію “Максмед Інтернешнл”.ТОВ «Трейд Граніт Інвест»

На Юлію Павліченко переписали компанію «Максмед Інтернешнл»

Павліченко відома як колишній керівник ДП “Укрекоресурси” та заступниця директора Департаменту бухгалтерського обліку, фінансового планування та забезпечення діяльності Державного агентства екологічних інвестицій України. Також вона має спільні бізнес-інтереси з Владиславом Якубовським та Андрієм Адамовським, володіючи разом з ними “Українською локомотивобудівною компанією” та ТОВ “Інвестиційна компанія “Євразія”.ТОВ «Інвестиційна компанія «Євразія»

Цікаво, що крім контрактів з Міноборони, “Трейд Граніт Інвест” не зафіксована укладанням інших тендерних угод. Компанія вже опинилася під ударом громадськості через скандальні поставки продуктів харчування для Збройних Сил. У вересні 2023 року вона отримала контракт на поставку харчів для військових на суму 666 мільйонів гривень, який став останнім угодою з цією галуззю. Проте, відкриті торги показали, що інші компанії запропонували більші знижки – 28% і 26%, проте їхні пропозиції були відхилені з певними зауваженнями.

У січні 2024 року заступник міністра оборони Віталій Половенко оголосив про негайну перевірку запасних складів декількох військових підрозділів на сході країни через скарги на якість харчів. Хоча конкретна компанія, яка постачала ці продукти, не була названа, радниця іншого заступника міністра оборони, Богдана Ярова, висловила свої претензії саме до “Трейд Граніт Інвест”.

“Компанія успішно виграла десять лотів за конкурентними цінами та нормальними документами. Виглядає, що великий обсяг роботи вже заплановано. Однак згідно з повідомленням радниці заступника Міністра оборони Богдани Ярової, протягом останніх тижнів міністерство проводить інтенсивні переговори, вживає заходів контролю та надзору 24/7 над постачальниками, надсилає листи, складає акти. Ці заходи пов’язані з недопоставками харчових продуктів, а іноді й з їх  відсутністю.”

Кримінальний слід Адамовського-Якубовського

Ймовірні корупційні дії Владислава Якубовського мають початок ще з 2011 року, коли він очолив Держекоінвест. Ця агенція була відповідальна за реалізацію фінансування, що надходило в рамках Кіотського протоколу, що передбачав інвестування коштів у заходи по боротьбі з викидами парникових газів у атмосферу різних країн світу.

У 2012 році інтернет-видання “Наші гроші” провели розслідування, в ході якого було виявлено, що у червні того ж року Держекоінвест виділив 1,2 мільярди гривень трьом компаніям: “Стройінвест 2007”, “Антіс Трейд” та “Содетель”.Держекоінвест розпорядився перерахувати 1,2 мільярди гривень трьом компаніям

Ці кошти, призначені для утеплення 323 закладів освіти, медичних установ, та будинків для літніх людей по всій Україні, згодом зросли до 1,7 мільярдів гривень на реалізацію 500 об’єктів. Однак, ці кошти були виділені без проведення конкурсу, з посиланням на необхідність завершити роботи до настання холодів.

З трьох названих компаній, дві вже були відомі через їхню участь у потенційних корупційних схемах в “Укрзалізниці”: “Стройінвест 2007” функціонувала як фіктивний конкурент на тендерах УЗ, а “Антіс Трейд” була причетна до реконструкції Донецького залізничного вокзалу. У листопаді 2012 року виявилося, що програма не була реалізована: контактні телефони компаній-підрядників були неактивними, а адреси їхньої реєстрації були пустими. До того ж, компанія “Содетель” передала виконання робіт підприємству “Карпатибудінвест”.

Це не єдиний скандальний випадок, пов’язаний з Владиславом Якубовським. У 2016 році Міністерство оборони провело тендер на закупівлю палива, в якому практично всі лоти були виграні майже невідомою компанією з Дніпродзержинська, “Трейд коммодіті”. Сума усіх угод склала 1,24 мільярда гривень. Під час розслідування виявилися дивні обставини: конкурент “Трейд коммодіті”, фактично, допоміг їй перемогти, але водночас виконав контракт через підрядну фірму. Після тендеру Міноборони двічі погодилося на підвищення ціни на паливо, але ці факти не були оприлюднені. В результаті, міністерство переплатило “Трейд коммодіті” щонайменше на 100 мільйонів гривень. Після двох років Національне антикорупційне бюро завершило розслідування, визнавши винними заступника міністра, посадових осіб департаменту державних закупівель та фактичного власника “Трейд коммодіті”. Варто зазначити, що інформація про можливу співпрацю постачальників паливних матеріалів з ФСБ РФ була висловлена народним депутатом Сергієм Соболєвим, проте після цього в його регіоні згорів склад із 350 тонами пального, що викликало підозру у знищенні доказів.

Незважаючи на серію кримінальних справ, компанії, що належать Адамовському та Якубовському, продовжують активну діяльність в Україні без перешкод. Більше того, ці компанії залишаються активними учасниками тендерів, які проводяться Укрзалізницею та Міністерством оборони.

За даними ЗМІ, компанії, які незаконно отримували компенсацію ПДВ від Міністерства оборони України у 2022 році, пов’язані з колишнім головою Державного агентства екологічних інвестицій України та колишнім заступником голови комітету України з державного матеріального резерву, Владиславом Якубовським. Цю інформацію опублікував політичний аналітик Олександр Кочетков у своєму блозі на сайті “Дело”.

“Людина, яку звинувачували у розкраданні коштів, отриманих Україною у рамках Кіотського протоколу…”. Так він описав Якубовського, зазначаючи його причетність до групи “Трейд Коммодіті”, яка стала відома своїми темними практиками у закупівлях палива для Збройних Сил України.

Ця ситуація виглядає дивовижною. Як компанія, власники якої НАБУ визнала винними у співпраці з РФ та поставці неякісного пального для ЗСУ, могла виграти тендер на поставку продуктів харчування для військових? Це питання, на яке аналітики СтопКору спрямували запит до Міністерства оборони України та компанії “Трейд Граніт Інвест”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Говард Баффет відвідав McDonald’s у Рівному

Американський мільйонер, філантроп і син легендарного інвестора Воррена Баффета...

Стінг заспівав свій хіт під акомпанемент української бандури

Легендарний британський співак і музикант Стінг, відомий всьому світу...

Розкриття лікарської таємниці та медкомісії в кожній лікарні: Рада ухвалила законопроєкт про «цифрову ВЛК»

Минулого тижня Верховна Рада України ухвалила в другому читанні...

Половина американців виступає за найшвидше завершення війни в Україні – результати опитування

Нове соціологічне опитування, проведене в США, показало, що значна...

Жарт із поліцейською формою обернувся для дівчат кримінальною справою

Група жінок, які вирішили нестандартно привітати свою подругу зі...

У Ковелі п’яний працівник ТЦК врізався в авто з дітьми

У Ковелі Волинської області сталося дорожньо-транспортне зіткнення, учасником якого...

На телеканалі «Рада» виявлено фінансові порушення на мільйони гривень

Телеканал «Рада», що працює під егідою Верховної Ради України,...

Україна вживає “нетрадиційних заходів”, щоб уникнути енергетичної кризи цієї зими

Україна готується до чергової складної зими, долаючи наслідки російських...