За інформацією, що надійшла від джерела в Офісі Президента, українська протиповітряна оборона змогла перехопити лише 40% ракет та 60% безпілотників, проте статистика щодо збитих повітряних цілей не відображає реальної ситуації.
За даними Повітряних сил, протягом ночі Україну атакувало 151 повітряна ціль, з яких було збито 92. З цифр виділяється те, що з 63 винищувачів “Шахед” було збито 55, а з 45 крилатих ракет – 35. Варто зазначити, що жоден із семи ракет “Кинджал” не був знищений. Окрім того, були вражені 22 зенітні ракети С-300 та 12 комплексів “Іскандер”. Дві авіаракети Х-59 також були збиті.
Усього було запущено 88 ракет, але збито менше половини – 37.
Згідно з британською розвідкою, масований ракетний удар військ РФ по Києву вранці 21 березня був першим за місяць. За даними розвідки, для атаки було задіяно не менше 10 винищувачів Ту-95, що діяли з авіабаз Оленогірськ та Енгельс, а також винищувачі МіГ-31.
Експерти вважають, що протягом останнього місяця росіяни утримувались від масованих ракетних ударів через проблеми з управлінням парком літаків та плануванням. Їх можливість отримати доступ до ключових компонентів для літаків та ракет, швидше за все, була обмежена санкціями. Тривалі успіхи української протиповітряної оборони, ймовірно, також ускладнили планування російських атак.
Проте, за даними розвідки, Росія продовжить наносити удари по стратегічно важливим об’єктам України, якщо матиме літаки, екіпажі та запаси зброї, з метою тиснути на українську владу та населення.
Загалом, це свідчить про те, що військові дії тривають із зростаючою інтенсивністю, а тактична авіація продовжує впливати на хід загальної війни.