Різниця в уявленнях про перемогу між нами і Заходом, – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський провів зустріч з Труді Рубін, колумністкою американського видання Philadelphia Inquirer, де обговорив кілька ключових питань. Він висловився щодо можливого формату переговорів з російським президентом Путіним, прогнозував закінчення конфлікту, а також пояснив відмінності у баченні перемоги України на Заході і в Україні.

Зеленський також висловив позитивне ставлення до рішення президента США Джо Байдена щодо надання Україні можливості використовувати західну військову техніку для атак на російські скупчення вздовж кордону, але зауважив, що це не вирішує стратегічних проблем, зокрема загрози коригувальних авіабомб.

Згідно з його словами, системи ППО Patriot не ефективні у боротьбі з коригувальними авіабомбами (КАБами), і для успішної оборони проти них Збройним Силам України потрібні ракети великої дальності ATACMS.

Зеленський також наголосив, що лише за минулий тиждень Росія застосувала понад 800 керованих авіабомб проти України.

Український президент настоює на отриманні дозволу від Вашингтона на застосування американських ракет великої дальності для ударів по аеродромах у глибині російського тилу.

“Ми потребуємо далекобійних рішень проти аеродромів, де базуються військові літаки, які використовуються Росією для атак з коригувальних авіабомб. Ракети ATACMS, здатні діяти на відстань до 300 кілометрів, безумовно, допомогли б нам сьогодні. Я хочу наголосити: сьогодні … але вже існують аеродроми, які знаходяться на більшій відстані, де вони використовують більші ракети. Тому сьогодні нам потрібно мати можливість використовувати ATACMS у глиб Російської Федерації”, – заявив Зеленський.

Президент відзначив, що найбільше від керованих авіабомб Росії страждають Донецька і Харківська області, з якими можна ефективно боротися за допомогою систем протиповітряної оборони. Однак вартість ракет для систем Patriot значно висока, і їх виробляють обмеженими партіями.

Володимир Зеленський висловив можливість переговорів з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Це став відступленням від його попередніх заяв про неможливість таких переговорів, які навіть закріплено в українському законодавстві.

За словами Зеленського, єдиний шлях до переговорів з російським лідером полягає використанні посередників, як це сталося при обговоренні та укладенні чорноморського зернового коридору.

“Така модель була успішно використана у випадку з зерновим коридором, коли Україна укладала угоду не напряму з Росією, а через ООН та Туреччину. Вони взяли на себе відповідальність провести переговори з нами та підписати відповідну угоду з РФ. Ця стратегія працювала: дві паралельні угоди, укладені ООН та Туреччиною”, – пояснив Зеленський.

За словами президента, подібну схему можна застосувати й для переговорів щодо питань “територіальної цілісності, енергетики та свободи судноплавства”. Посередниками могли б виступити країни з різних частин світу, включаючи Азію, Тихоокеанський регіон, Африку та Латинську Америку.

“Наші партнери не лише з Європи та США, але й з різних континентів готові допомогти знаходити рішення кризи, а потім ці рішення, якщо вони задовольняють Україну, можуть бути передані на розгляд представникам Російської Федерації. Наразі ми маємо лише таку модель”, – додав Зеленський.

Колумністка з Philadelphia Inquirer, Труді Рубін, запитала Володимира Зеленського, чи вірить президент США Джо Байден у перемогу України.

Український лідер відповів, що впевнений у цьому, але зазначив, що українське та західне розуміння перемоги відрізняються.

“Для заходу головна перемога полягає в тому, щоб не допустити окупації України і поставити на місце Путіна”, – пояснив Зеленський.

Президент також висловився щодо побоювань стосовно майбутнього Росії після Путіна.

“Всі хвилюються, що буде з Росією без Путіна. Чи зможе вона залишитися стабільною, а не стати ще більш небезпечною”, – додав він, підкресливши свою непідтримку цих побоювань на заході.

“Ми вдячні за те, що вони не дали нам бути окупованими, але нам потрібно не лише це. Нам потрібна справедливість і задоволення, особливо для тих, хто втратив близьких в цій війні”, – зауважив Зеленський.

Він також пояснив своє уявлення про реальну перемогу України.

“Перш за все, це запобігти повній руйнації України і всього українського народу… Поки війна триває, ми не можемо говорити, що ми захистили нашу незалежність. Найважливіше – забезпечити безпеку для майбутніх поколінь, що означає запобігти повторенню агресії”, – відзначив Зеленський.

Зеленський підкреслив, що великим ризиком є можливість повернення Росії, якщо Україна не стане членом Європейського Союзу та НАТО.

“Нам потрібен колективний захист України. Ми маємо бути частиною Євросоюзу для економічної безпеки та НАТО для військової безпеки. Я вважаю, що без цього є великі ризики… Цей ворог повернеться. Він не повернеться в обличчі Путіна, але в обличчі іншого Кремля через 20, 40, 50 років”, – підкреслив Зеленський.

На запитання Труді Рубін про те, скільки ще триватиме війна, Володимир Зеленський зазначив, що вона закінчиться тільки у тому випадку, якщо всі сторони будуть готові до миру. Україна вже розпочала перший крок зі своїм мирним самітом.

Президент запевнив, що Київ планує підготувати документ щодо мирного плану.

“Ми зробимо все можливе, щоб цей документ потрапив на стіл до представників Росії і щоб різні могутні країни спробували справедливо завершити цю війну, використовуючи різні формати і діалоги”, – заявив Зеленський.

Він додав, що повна кінцева війна не прийде миттєво для кожного.

“Проте можливо підготувати документ, в якому питання будуть вирішуватися не кулями, а через діалог у відповідних форматах”, – підкреслив він.

Президент утримався від назначення конкретного терміну, скільки ще триватиме конфлікт, проте зазначив, що важливо зробити кроки цього року.

“Нам потрібно розробити документ, ми повинні зробити все можливе для проведення другого саміту цього року. Ми маємо витримати і максимально ослабити ворога, щоб на момент переговорів він не був на одній хвилі з нами,” – підсумував український лідер.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Полтавщині за два дні окупанти знищили два винущувача і гелікоптер

Останні події в Україні викликали серйозне занепокоєння і обурення...

Україна не готова до компромісу з Росією щодо територій, заявив глава ОП Єрмак

Глава Офісу Президента України Андрій Єрмак у своєму візиті...

Довіра до Володимира Зеленського в світі зменшується

У 2024 році набула розголосу динаміка зміни довіри до...

Сенцов прогнозує десятирічну війну

На думку відомого режисера та військовослужбовця Збройних Сил України...

Захід побоюється перемоги України над Росією

Експерти вважають, що Захід не підтримає перемогу України над...

Мар’яна Безугла звинуватила командувача Повітряних сил України у відсутності підготовки до прийняття F-16

Мар'яна Безугла, народний депутат України, висловила рішучу критику на...

Російські війська захопили мікрорайон Канал у Часовому Яру

В останні дні загострення військового конфлікту на сході України...

Без зміни лімітів на перекази валюти, компанії будуть змушені оголошувати дефолти

За останнім повідомленням Європейського парламенту, українські великі компанії стоять...