Львівська британська школа: школа для обраних зі зв’язками у влади?

Велика Британія має одну з найкращих систем освіти у світі та вчитися у тамтешніх школах та університетах є дуже престижним. Водночас Кембрідж та Оксфорд мають свої освітні програми, за якими працюють школи в інших країнах. Британські освітяни видають ліцензії для найпрестижніших закладів освіти, надаючи можливість випускникам вступати згодом у відомі ВНЗ.

В Україні теж є школи, які навчають дітей за британською системою освіти. Одна з найновіших – Lviv British school, яка, як можна здогадатись з назви, розташована у Львові. Але з’ясувалось, що британську ліцензію школа отримала вже після офіційного відкриття, її названий засновник є давнім партнером колишнього лижного інструктора, що перекваліфікувався у вчителя, а «криша» може бути пов’язана із родиною прем’єр-міністра Дениса Шмигаля.

Про це пише видання Антикор.

На офіційному сайті Lviv British school зазначено, що рішення про заснування школи власником було прийнято ще у 2021 році. Свої двері заклад відчинив 1 вересня 2023 року. Засновником школи заявлений Ендрю Фоукс і заклад пропонує освіту за українською програмою з додатковим інтегруванням британської. Lviv British school має ліцензію програми Cambridge International education, яка, втім була видана тільки у грудні 2023 року. Тобто принаймні перший семестр діти, які почали навчання у школі від дня її відкриття, вчилися в ще без британської акредитації. Хоча зі старту будівництва кампусу засновники заявляли про навчальний заклад з британською освітою.

Ліцензії Cambridge International education для іноземних шкіл можна перевірити на офіційному сайті британської програми. І там Lviv British school дійсно присутня.

Перше, що впало в око журналістам, які аналізували діяльність школи у Львові, це різне написання ім’я та прізвища засновника. У презентації на шкільному сайті він вказаний, як «Енді Фоукс», а от у новинах там же він чомусь стає «Ендрю Фоксом». Для школи, яка позиціонує себе як в тому числі англомовна, подібна різна транслітерація імені засновника є неприпустимою. Адже носії мови навряд чи будуть «коверкоти» прізвище британця і транскрипція завжди буде однаковою.

Повне ім’я засновника Lviv British school англійською Andrew James Fawkes. Зрозуміло, що Ендрю може скорочувати своє перше ім’я до Енді, але прізвище Фоукс навряд чи може перетворюватися на Фокса.

За даними українських реєстрів Приватний заклад освіти «Міжнародна школа «Львів Брітіш Скул» м. Львів» був зареєстрований 21 серпня 2023 року. Тобто всього за 10 днів до того, як перші учні почали в ній навчання. Статутний капітал навчального закладу, який пропонує українським дітям «найкращу британську освіту», складає всього 10 000 гривень.


Цікаво, що Ендрю Фоукс став засновником Lviv British school тільки у жовтні 2023 року. Першою засновницею була Страна Ганна Миколаївна. Згідно із судовим реєстром, ця жінка станом на липень 2024 року працювала юристом в приватному закладі освіти «Чернівецький ліцей Астор».


Школи мережі «Астор» добре знайомі Ендрю Фоуксу, адже за даними його сторінки у соціальній мережі LinkedIN, з червня 2023 року він працював там одним з директорів.

Серед засновників Lviv British school окрім Фоукса зазначена фірма «Інтернешнл брітіш скул ЛТД», яка володіє 100% часткою юридичної особи львівської школи. Британський реєстр повідомляє, що ця фірма була зареєстрована у Лондоні у квітні 2023 року. Одним із її директорів є все той же Ендрю Фоукс.

Згідно зі звітом компанії, станом на 30 квітня 2024 року її основні активи складали 5043 фунтів стерлінгів, а на банківському рахунку лежало трохи менш як 11,5 тис. фунтів.


Серед інших власників International british school LTD зазначена фірма Inter education LTD, що зареєстрована за тією ж адресою. В серпні 2023 року в тому ж лондонському офісі також прописали компанію Lviv british school LTD. Як можна здогадатися, керує нею Ендрю Фоукс. Згідно зі звітом фірми від серпня 2023-го по серпень 2024 року вона мала статутний капітал у розмірі 100 фунтів стерлінгів і «нуль» найнятих працівників.

Лондонська Inter education LTD теж є не чужою для Ендрю Фоукса, адже на сторінці в LinkedIN вона зазначена як його основне місце роботи. Про Львів Брітіш скул, де він є офіційним засновником, там чомусь немає жодного слова. На рахунку у банку станом на вересень 2023 року Inter education LTD тримала 1528 фунтів і ще 6480 фунтів кредитів.

Засновником Inter education LTD зазначений українець з британським резидентством Андрій Піллероа Маддан.


Водночас він є директором Astor school, яка має декілька філіалів в Україні та Європі.

Це мережа приватних закладів, яка має дуже суперечливі відгуки від батьків. Деякі з них дають зрозуміти, що потік вчительських кадрів в їхніх школах просто шалений, а рівень освіти не відповідає заявленим стандартам. Ба більше, корпус однієї з філій, що розташований на території житлового комплексу «Славутич», перебудовували з відсутністю відповідних будівельних дозволів.


«Школа якобы с английским уклоном, помимо обычного английского, 2 раза в неделю английский с носителем. Каково же было мое удивление от того, как проходят эти уроки! Таки да – мультики! Native им просто включает мультики, а сам сидит ))… Знаний школа не дает, пед состав молодой и слабый, административный бардак, ну и конечно же главное – состояние ребенка!.. НЕ РЕКОМЕНДУЮ! Не тратьте драгоценные годы вашего ребенка! Ищите достойную школу и хороший пед состав!», – пише одна з мам, чия дитина навчалась у філії школи «Астор».

Про засновника шкіл «Астор» Андрія Піллероа Маддана відомо, що він є колишнім вчителем фізкультури та засновником декількох туристичних компаній, які надавали послуги на гірськолижному курорті «Буковель». У 2015 році підприємець був націлений зробити з Херсонщини «арбатські Емірати». Але, очевидно, щось пішло не за планом і колишній лижний інструктор перекваліфікувався в освітянина та почав відкривати приватні заклади освіти.


Дружина Андрія Піллероа Маддана Марія – юристка та захисниця прав жінок. На своїй сторінці в Instagram пропонує поради «як піти від аб’юзера» та пройти курс «Самоцінність» за 390 гривень. Місцем проживання Марії зазначена Барселона.

У 2018 році жінка працювала в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення. Згідно з її декларацією за той же рік, її робота була єдиним доходом родини. І це в той час, як її чоловік Андрій Піллероа Маддан вже був засновником приватних шкіл та садочків. Чомусь його дохід в декларації був прихований.

Аналізуючи зв’язки та документи, можна зробити висновок, що Андрій Піллероа Маддан разом з Ендрю Фоуксом є типовими «фунтами», на яких записали декілька приватних шкіл, освіта в яких зовсім не відповідає стандартам. Відгуки про їхні освітні проєкти говорять самі за себе. Їхній новий проєкт Lviv British school попри «гарну обгортку» очевидно організований по старій схемі з використанням благодійних внесків та без прозорої структури власників.

З типового договору про надання послуг у Lviv British school вдалося дізнатись, що вартість навчання складає 32 000 грн на місяць. Плюс 20 000 гривень вступного внеску і 199 фунтів щомісячно за навчання за британською системою Cambridge International Curriculum. Оплата вноситься не на рахунок школи, а у благодійний фонд освітнього закладу.

Фондом керує директорка Lviv British school Олена Чернецька. Зазвичай подібна схема із залученням благодійних фондів використовується для мінімізації оподаткування. І очевидно саме тому статутний капітал Львів Брітіш скул складає всього 10 000 гривень, що є навіть менше, ніж місяць навчання для однієї дитини в цьому закладі освіти.

За даними джерел, школа Lviv British school може мати відношення до родини прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. Зокрема, до його старшої дочки Анни. Дівчина давно цікавилась освітнім процесом, брала участь у численних освітянських заходах, в тому числі за участі колишньої міністерки освіти Лілії Гриневич.

Чи можливо, щоб дочка прем’єр-міністра була не в курсі того, що влаштувалась працювати у школу із сумнівними документами та рівнем освіти? Навряд чи. Джерела стверджують, що Анна Шмигаль може бути справжнім бенефіціаром Lviv British school, а особи Андрія Піллероа Маддана разом з Ендрю Фоуксом використані просто для відводу очей. Підтвердити або спростувати цю інформацію не вдалось, але принаймні дочка прем’єра підписана на сторінку школи у соціальній мережі.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

ІКЕА планує відкрити магазини в Україні в цьому році

Магазини ІКЕА можуть відкритися в Україні вже в 2025...

Кремль намагається блокувати передачу реакторів для Хмельницької АЕС

Російські проксі активно поширюють дезінформацію з метою заблокувати передачу...

Саудівський принц хотів бачити Зеленського, але США та Росія наполягли на зустрічі без нього

На переговорах між США та Росією, що відбуваються за...

Росія розширює виробництво дронів з дальністю до 2500 км

Російська Федерація активно працює над удосконаленням своїх безпілотних літальних...

Затримано адвоката, що обкрадав родини загиблих військових

У Львівській області адвоката підозрюють у шахрайстві в умовах...

Українська співачка Наталя Могилевська розповіла про стосунки з чоловіком

Співачка Наталя Могилевська, яка неодноразово ділилася, що відчуває себе...

СБУ викрила зрадника, який допомагав росії коригувати ракетні удари по Хмельниччині

У Хмельницькій області співробітники Служби безпеки України затримали ще...

Скільки коштуватимуть ліки в Україні з 1 березня

З 1 березня 2025 року в Україні вступають у...