СБУ розкрила схему крадіжок пального у ЗСУ

Служба безпеки України викрила корупційну схему у 169-му навчальному центрі “Десна”, де військові систематично розкрадали паливно-мастильні матеріали. Це пальне мало використовуватися для підготовки мобілізованих та строковиків, однак значна його частина не доходила до військової техніки. Документи свідчили, що забезпечення пального здійснювалося відповідно до норм, але фактично бойові машини залишалися нерухомими в парку.

За даними слідства, організатором злочинної схеми став заступник начальника логістики навчального центру. Він створив систему, за якою паливо штучно накопичувалося, списувалося через підроблені документи і в подальшому продавалося приватним компаніям. До оборудки були залучені командири військових частин, начальники бронетанкової, автомобільної та технічної служб, командири рот і взводів, а також водії, які займалися перевезенням викраденого пального.

Розкрадання пального завдало серйозних збитків обороноздатності України. Через нестачу дизелю військова техніка не використовувалася за призначенням, а мобілізовані не проходили належної підготовки. В умовах війни такі злочини напряму впливають на боєздатність армії, адже без достатньої кількості пального навчальні маневри та бойова підготовка неможливі.

Полковник, який очолював схему, координував усі дії та контролював розподіл коштів. Його підлеглі займалися фіктивним оформленням документів, організовували транспортування пального до комерційних структур і забезпечували “правильне” списання. Продаж викраденого дизелю здійснювався через посередників, чиї імена поки не розголошуються слідством.

СБУ відкрила кримінальне провадження за статтею 410 Кримінального кодексу України – викрадення, привласнення або розтрата військового майна. Якщо суд доведе провину фігурантів, їм загрожує до 12 років позбавлення волі. Враховуючи масштаби розкрадань, справу можуть передати до Вищого антикорупційного суду, адже корупція у військових структурах під час війни прирівнюється до особливо тяжких злочинів.

Розслідування триває, і правоохоронці встановлюють коло осіб, які могли бути причетні до цієї злочинної діяльності. Якщо підтвердиться інформація про співпрацю військових із приватним бізнесом, слідство вийде на новий рівень. Українське суспільство чекає відповідей, як так сталося, що під час активних бойових дій пальне, яке мало допомагати нашим захисникам, стало об’єктом продажу.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

На Полтавщині чиновники придбали айфони за бюджетні кошти

Попри війну і критичну залежність України від зовнішньої фінансової...

Melovin назвав Федишин “дурепою”, співачка відповіла

Українська співачка Ірина Федишин продовжила публічну суперечку з виконавцем...

Футболіст Тимощук порівняв підтримку російських військових із “допомогою дітям”

Колишній капітан збірної України Анатолій Тимощук, який після повномасштабного...

Корупціонер із Ніжина живе не бідно: земля, квартира в Києві, машини і тіньова оренда

Начальник відділу економіки Ніжинської міської ради Геннадій Тараненко, раніше...

Джамала після третьої вагітності схудла на 20 кг без дієт і стресу

Минув рік з того моменту, як співачка Джамала втретє...

Жирні молочні продукти виявились кориснішими за знежирені

Протягом багатьох років знежирені молочні продукти вважалися здоровішим вибором....

У Мінфіні показали, скільки реально отримують чиновники

Попри війну та обмеженість бюджетних ресурсів, середня зарплата українських...

Укрзалізниця закупила обладнання за завищеними цінами

У 2025 році філія «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця»...