СБУ витратить майже 17 мільйонів гривень на обладнання для перевірки декларацій своїх працівників

Служба безпеки України виклала угоду на закупівлю програмно-апаратного комплексу для перевірки декларацій своїх співробітників. Відповідно до інформації, розміщеною в системі публічних закупівель «Прозорро», договір із ПрАТ «Інститут інформаційних технологій» був підписаний 19 грудня. Загальна вартість обладнання та програмного забезпечення становить 16,86 млн. гривень.

До 30 жовтня 2025 року компанія поставить програмно-апаратний комплекс «Перевірка декларацій», склад якого наведено у таблиці нижче. Він потрібен для проведення логічного та арифметичного контролю та контролю щодо правильності та повноти заповнення декларацій суб’єктів декларування СБУ, повідомлень про суттєві зміни, повідомлень про відкриття валютного рахунку відповідно до вимог законодавства України. Тобто фактично цей комплекс має допомагати представникам СБУ правильно заповнювати декларації.

На його базі створять інформаційно-комунікаційну систему з комплексною системою захисту інформації (далі КСЗІ), а також проведуть первинну державну експертизу КСЗІ. Договір передбачає аванс та гарантійну підтримку софту комплексу протягом року після введення у промислову експлуатацію.

Серед іншого цей комплекс включає два джерела безперебійного живлення Vertiv GXTRT-3000IRT2UXL + Liebert GXT RT+ по 72 тис грн. Це приблизно відповідає середній ціні на ринку. За даними сервісу порівняння цін Hotline, в інтернет-магазинах ціни дуже різні – 32-105 тис грн. Крім того, оптичні патч-корди UPC-5LCLC(MM)D(ON)BK замовили по 600 грн. Виробник CMS продає їх по 569 грн, але без доставки. Оптичні модулі SFP MikroTik S+AO0005 включили по 2 880 грн. На ринку вони коштують 1 608-2 622 грн без доставки.

Компанія отримала замовлення без конкуренції, оскільки на відкриті торги більше ніхто не прийшов. Для участі треба було мати ліцензії на провадження господарської діяльності у галузі криптографічного захисту інформації та у галузі технічного захисту інформації з оцінювання захищеності інформації усіх видів, у тому числі інформації, що становить державну таємницю. Крім того, вимагались довільні довідки про наявність спеціального дозволу на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, та про наявність у штаті учасника спеціалістів (найманих працівників), необхідних для надання відповідного виду послуг у галузі криптографічного захисту інформації та технічного захисту інформації.

Закупівлю провели з другої спроби. На першому тендері цю компанію із такою ж ціною відхилили за невідповідність технічним вимогам. Тоді вона пропонувала диски з меншою швидкістю запису, ніж потрібно, не вказала базову частоту процесора комп’ютера тощо.

Нині акціонерами харківського «Інституту інформаційних технологій» є Юрій Іванович Горбенко, Іван Дмитрович Горбенко та Олена Качко, а директором – Віктор Онопрієнко.

Загалом із 2016 року компанія «ІІТ» отримала державних замовлень на 376,76 млн грн.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Екснардеп постачав препарати для шпиталів РФ — СБУ розкрила фармацевтичну схему

Українські правоохоронці викрили фармацевтичну схему, через яку сотні мільйонів...

Під час розлучення вирішив убити: на Прикарпатті судитимуть замовника вбивства

В Івано-Франківську прокурори завершили досудове розслідування і передали до...

Слідчі ДБР у Житомирі отримують по 120 тисяч і живуть в елітних ЖК

У Житомирському територіальному управлінні ДБР розслідувачі зі скромними біографіями...

У Львові чоловік намагався зарізати дівчинку ножицями

У Львові 31-річному чоловікові оголосили підозру в нападі на...

Міноборони витратило 340 мільйонів на непридатні бронежилети — СБУ викрила схему

Служба безпеки України спільно з Офісом Генпрокурора викрила чергову...

Співачка ALYOSHA пояснила, чому їхній родині потрібно до 200 тисяч на місяць

Українська співачка Олена Тополя (виступає під псевдонімом ALYOSHA) відверто...

Борги по аліментах: у Мін’юсті розповіли, в яких областях найбільше боржників

Станом на липень 2025 року понад 170 тисяч осіб...

Суд звільнив від покарання учасника оборудок із закупівлями для «Укрзалізниці»

Вищий антикорупційний суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену...