Сенат Сполучених Штатів Америки остаточно схвалив законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, із яких 60 мільярдів призначаються Києву. Загальна кількість голосів “за” склала 70, проти – 29.
Тепер законопроєкт очікує на схвалення Палати представників Конгресу США, де більшість мають республіканці, багато з яких орієнтовані на позиції екс-президента Дональда Трампа, що критикував цей законопроєкт.
Процес схвалення законопроєкту в Сенаті тривав до пізньої ночі 12 лютого, коли було прийнято рішення усунути останню процедурну перешкоду та обмежити дебати по законопроєкту до 30 годин. Деякі критики документу з Республіканської партії мали намір виступити проти його на нічному засіданні 13 лютого.
Спікер Палати представників США Майк Джонсон висловив сумнів щодо проходження законопроєкту в палаті, наголошуючи на його “мовчазності щодо найгострішої проблеми, з якою стикається країна” – безпеки кордону США.
У зв’язку з цим, необхідно, щоб обидві палати Конгресу – Сенат і Палата представників – схвалили законопроєкт, перш ніж президент США Джо Байден зможе його підписати.
Джо Байден вже декілька місяців закликає Конгрес схвалити нову допомогу Україні. Президент США наголошує на важливості продовження військової допомоги Україні, що підтверджується його зустрічами з керівництвом Німеччини та заявами делегації Конгресу, яка перебувала в Україні 9 лютого.
Отже, прийняття законопроєкту у Палаті представників буде важливим кроком у забезпеченні допомоги Україні та іншим країнам.