Судді ліквідованого ОАСК отримують мільйони з бюджету – ЗМІ

Після ухвалення закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду міста Києва (ОАСК) у грудні 2022 року, багато запитань викликало те, як саме ця реформа вплинула на діяльність суддів і бюджетні витрати. Закон, підписаний Володимиром Зеленським, передбачав закриття суду та передачу його функцій Київському міському окружному адміністративному суду. Однак, незважаючи на те, що суд припинив розгляд справ, багато суддів ОАСК продовжують отримувати зарплату без виконання своїх обов’язків. Про це пише Інформатор.

З початку 2022 року судді ОАСК, які не брали участі в судовому процесі, отримали понад 99 мільйонів гривень. Це викликало обурення, адже паралельно з цим районні та Господарський суди Києва витратили більше 76 мільйонів гривень на оплату праці суддів, які також не працювали під час війни.

Офіційна інформація з ОАСК свідчить, що, незважаючи на ліквідацію, в суді залишилося 47 суддів, які протягом 2,5 років отримали близько 95 мільйонів гривень. Ці суми включають зарплату для суддів, які формально не мають повноважень, але продовжують бути у штаті суду.

Після набуття чинності закону 15 грудня 2022 року, всі справи були передані до нового Київського міського окружного адміністративного суду, а ОАСК припинив свою діяльність. Тим не менш, судді продовжували отримувати заробітну плату, хоча й не виконували свої обов’язки. Наприклад, голова суду Павло Вовк, не розглядаючи жодної справи в 2023 році, заробив близько 1,9 мільйона гривень, порівняно з 2 мільйонами гривень у 2022 році, коли суд ще функціонував.

У Україні наразі існує більше 480 суддів, які фактично не виконують своїх обов’язків, проте продовжують отримувати заробітну плату. Кожен з них обходиться бюджету в середньому в понад 1,2 мільйона гривень на рік. Це викликано різними причинами, включаючи закінчення терміну повноважень, реорганізацію суду, відсторонення за правопорушення, мобілізацію до армії, затримки з прийняттям присяги або проходженням суддівської підготовки.

Також, важливо зазначити, що причини неактивності суддів можуть бути пов’язані із затримками в адміністративних процесах або особистими обставинами, такими як декретна відпустка, хоча остання причина рідко призводить до значних витрат на утримання суддів.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Віра Брежнєва розповіла про свої нові стосунки

Відома українська співачка Віра Брежнєва вперше прокоментувала чутки про...

Гранти чи держзамовлення: які зміни чекають на вищу освіту в Україні

В Україні не планують скасовувати систему державного замовлення на...

Новий законопроект пропонує зменшити граничний вік мобілізації

Фізичне здоров’я більшості чоловіків віком від 55 до 60...

Командир Третьої штурмової розповів чому українці не поспішають на фронт

Проблема нестачі особового складу на фронті не обмежується діями...

Як зміниться погода в Україні на вихідних

Цими вихідними, 23 і 24 листопада, в Україні очікуються...

Від Tesla до Toyota: які авто обирають українські міністри

У 2024 році українські урядовці поповнили свої автопарки новими...

СБУ викрила шпигуна ФСБ у Миколаєві: працівник облтеплоенерго коригував удари по місту

Співробітники Служби безпеки України затримали 43-річного працівника миколаївського облтеплоенерго,...

Курахове: російські окупанти захопили чверть міста, ситуація критична

Російські війська захопили 25% території міста Курахове в Донецькій...