У київській лікарні “Охматдит” провели складну шестигодинну операцію, яка змінила життя 12-річної дівчинки з адреногенітальним синдромом (АГС). Лікарі успішно реконструювали зовнішні статеві органи, давши пацієнтці можливість жити повноцінним життям і навіть мати дітей у майбутньому.
Що таке адреногенітальний синдром?
АГС — це рідкісне захворювання, спричинене порушенням роботи наднирників, яке викликає надлишкове вироблення чоловічих гормонів. У випадку дівчинки це призвело до аномального розвитку зовнішніх статевих органів за чоловічим типом, хоча внутрішні органи залишилися жіночими (матка, вагіна, яєчники).
Деталі операції
Під керівництвом завідувача відділення урології Максима Пономаренка лікарі:
- Реконструювали зовнішні статеві органи, використовуючи тканини, які формували чоловічий орган.
- Розділили сечовивідну і статеву системи, щоб відновити нормальну анатомію.
- Створили анатомічно правильну піхву, що забезпечить комфортне життя.
Операція стала не лише медичним проривом, а й психологічним полегшенням для дівчинки, яка через свою особливість потерпала від булінгу однолітків.
Операція стала важливим кроком для сім’ї дівчинки, у якій ще одна дитина також страждає на АГС. Її хірургічне втручання заплановане на зиму.
“Така ситуація в одній сім’ї — дуже рідкісне явище”, — зазначила дитяча урологиня Аліна Пузько.
Подібні операції в Україні проводяться лише в “Охматдиті”, де працює команда з урологів, гінекологів, ендокринологів і психологів. Їхній професіоналізм та мультидисциплінарний підхід відкривають дітям із рідкісними захворюваннями нові горизонти для щасливого майбутнього.