У світі росте смертність серед дітей, бо антибіотики більше не діють

Понад три мільйони дітей у світі загинули за один рік — не від нових вірусів, не від невідомих хвороб, а від звичних інфекцій, які більше не піддаються лікуванню. Причина — зростаюча стійкість бактерій до антибіотиків, які ще десятиліття тому вважалися гарантією виживання.

Світовий медичний консенсус давно визнає: ми втрачаємо контроль над антибіотиками. Препарати, які раніше знищували найнебезпечніші інфекції, тепер дедалі частіше безсилі. Бактерії адаптуються швидше, ніж фармацевти встигають вигадати нові засоби. А діти — особливо в регіонах з низьким доступом до медичної допомоги — першими платять за цю еволюцію життям.

Згідно з новими дослідженнями, найгірша ситуація — в країнах Африки та Південно-Східної Азії. Але наслідки цієї медичної катастрофи не мають кордонів.

Так звані «резервні» антибіотики — ті, що мають застосовуватись лише у виняткових випадках, — уже давно використовуються як стандартна практика. І саме це — головна загроза. Їхнє масове призначення під час пандемії, зокрема на тлі COVID-19, створило ідеальні умови для розвитку суперинфекцій.

У деяких країнах їхнє споживання зросло майже удвічі. А це означає лише одне: наступного разу, коли людині справді буде потрібен «резерв», — він може вже не спрацювати.

Виробництво нових антибіотиків — дорогий і повільний процес. І сьогодні воно програє гонку. Фармацевтичні компанії не мають економічної мотивації вкладати мільярди в препарати, які швидко втратять ефективність. А держави не встигають реагувати на виклики з потрібним рівнем системності.

Рішення є, але простим його назвати важко. Світ має змінити філософію застосування антибіотиків: не «лікувати на всяк випадок», а запровадити чіткі обмеження, контроль над продажем, суворий моніторинг у лікарнях і ветеринарії. Паралельно — масово інвестувати в санітарію, вакцинацію і доступ до безпечної води.

Медики кажуть: боротьба зі стійкістю до антибіотиків — це не лише про таблетки. Це про державну політику, культуру лікування та базову медичну освіту.

Якщо цього не зробити зараз, то у найближчі роки антибіотики перестануть бути порятунком. І тоді прості хвороби знову стануть смертельними.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Чому аптечні ціни зросли після реформи МОЗ

Міністерство охорони здоров’я оголосило про здешевлення сотні популярних ліків....

Суд покарав уманського воєнкома штрафом за вимагання

Щоб «відмазатися» від армії, студент духовної академії звернувся до...

Після введення ліміту на перекази з картки на картку обсяг транзакцій впав на 80 мільярдів

Обсяг переказів з картки на картку в Україні впав...

Турчинов визнав, що більшість військових у Криму здалися без бою

Колишній в.о. президента Олександр Турчинов заявив, що у 2014...

Посадовець з Києва вимагав гроші за нелегальну торгівлю алкоголем

У Києві затримали начальника відділу у справах підприємництва Деснянської...

Активи в крипті та темне минуле: що відомо про очільника ПлейСіті Геннадія Новікова

Державне підприємство ПлейСіті, яке створили на заміну КРАІЛ для...

Шмигаль погодив виплати для 180 прифронтових громад: куди підуть гроші

Кабінет міністрів України ухвалив рішення про виділення 1,8 мільярда...

Хто такий Олег Григоров і чим живе новий очільник Сумщини

15 квітня Кабінет Міністрів України погодив кандидатуру генерал-майора поліції...