Київ перейшов до розробки оборонної стратегії, що імітує тактику, яку Росія використовувала в Запоріжжі, щоб зупинити торішній контрнаступ ЗСУ, пише El Mundo.
Іспанське видання поспілкувалося в районі Оріхова з українськими військовими, які вже займаються створенням оборонних укріплень. За їхніми словами, триває будівництво вже другої лінії оборони.
“Це не суцільна лінія, як російська. Ми встановлюємо оборонні точки на височинах”, – заявив виданню один з українських військових.
При цьому один із саперів поскаржився на те, що в питаннях мінування їхні можливості серйозно поступаються російським.
“Ми ставимо по одній (міні) через кожні 60 метрів. Вони встановлюють до 10 на квадратний метр”, – заявив він.
Як підкреслює El Mundo, хоча Зеленський і його радники відмовляються публічно визнавати, що будь-який гіпотетичний план наступу української армії залежить від чергової великої партії допомоги від союзників Києва, виразно можна сказати те, що як на півночі, так і на південному сході війська отримали єдиний наказ: “утримувати лінію”.
“Ми не можемо продовжувати наступ. Російська армія вже не та, що у 2022 році”, – визнав колишній президент України Петро Порошенко.
Росія має перевагу не тільки за кількістю військових, а й в авіації, артилерії, засобах РЕБ, а також за кількістю дронів. Комбінація з розвідувальних безпілотників “Орлан-10” і ударних дронів “Ланцет” стала серйозним викликом для Києва. Тим паче що потужності з виробництва безпілотних апаратів у Росії перевищують 100 тис. на місяць, а в Україні, за оцінками експертів, не досягають і половини цього показника.
Водночас допомога Заходу Україні різко скоротилася. Кільський інститут світової економіки (Німеччина) підрахував, що в період із серпня по жовтень минулого року це скорочення сягнуло 90% порівняно з 2022 роком.