Україна розпочала процес готування злітно-посадкових смуг для прийому літаків F-16, які будуть надані країною союзниками. Про це повідомив речник Повітряних сил України, Юрій Ігнат, під час телемарафону.
За словами Ігната, Україна не будує нову інфраструктуру спеціально для прийому цих літаків. Замість цього, відбувається процес адаптації вже існуючих аеродромів для забезпечення потрібних умов для експлуатації F-16.
“Будувати з нуля інфраструктуру на кшталт тієї, яка є в провідних західних країнах, ми зараз навряд зможемо собі дозволити. Тому що йдуть інтенсивні бойові дії, ворог не дасть зробити глобальне будівництво. Обстріли аеродромів йдуть постійно, зокрема і балістичними ракетами. Тому, власне, в нашому варіанті – це підготовка та адаптація наших летовищ, оперативних аеродромів до приймання літаків F-16. І ця підготовка триває. На якому етапі та що ще потрібно, ніхто цього говорити не буде, – зазначив Ігнат.
Крім того, він розповів, що адаптація передбачає підготовку злітно-посадкових смуг до того, щоб літаки F-16 могли вільно сідати та злітати під час виконання завдань.
“У нас таких багато, але будуть визначені ті, з яких будуть працювати саме F-16. Так само триває підготовка місць для стоянок цих літаків, це як і зараз буде відбуватися шляхом розосередження, маскування тощо. Є й інші тонкі нюанси, це управління, засоби зв’язку тощо. У цьому й полягає адаптація, щоб ми могли ці літаки з наших аеродромів застосовувати”, – пояснив Ігнат.
Він також згадав про те, що ці літаки раніше вже працювали з українських аеродромів, то ж проблем із їхньою адаптацією не має виникнути.
“Ці літаки вже раніше працювали з українських аеродромів, це F-15 та F-16, це було у 2012 та 2018 роках відповідно. Чинні злітно-посадкові смуги покриті залізобетонними плитами, то ж жодних питань про те, зможуть чи не зможуть ці літаки злітати з наших аеродромів. Вони будуть працювати так само як працювали кілька років тому”, – заявив Ігнат.
Прийняття літаків F-16 в Україні є частиною стратегічного партнерства з союзниками, яке спрямоване на підвищення обороноздатності країни та протидію ворогу в регіоні. Ці літаки, зокрема, можуть бути використані для захисту повітряного простору та здійснення спільних військових навчань.
Зараз проводяться роботи з адаптації аеродромів, щоб забезпечити їхню придатність для прийому і обслуговування літаків F-16. Цей процес включає в себе реконструкцію злітно-посадкових смуг, підготовку технічних умов та забезпечення необхідною інфраструктурою.