Україна має намір здійснити безбар’єрний розвиток, нові стандарти та посилення контролю

В Україні планують значно покращити систему моніторингу ефективності заходів з безбар’єрності та інклюзивності. За даними звіту за минулий рік, лише 22% з 54 тисяч об’єктів, що були об’єктом дослідження, виявилися безбар’єрними. Крім того, планується посилення контролю за дотриманням нових будівельних норм, які включають широке застосування принципів безбар’єрності.

Про це повідомляє Олена Шуляк, голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, яка є також головою партії “Слуга народу”. Вона зазначила, що статистика щодо безбар’єрності об’єктів фізичного оточення та послуг для людей з інвалідністю є невтішною, і вимагає перегляду міського планування із спрямуванням на практичні результати.

“Сьогодні багато говорять про безбар’єрність і інклюзію, але насправді ми бачимо дуже низький рівень їх реалізації. Нам потрібно переглянути правила розвитку міст і підвищити контроль за їх виконанням. У Києві, наприклад, це залишається лише на словах під час конференцій, але місто мало робить на практиці”, – підкреслила Шуляк.

Вона також наголосила на необхідності удосконалення методик моніторингу доступності публічних послуг, щоб зробити їх ефективним інструментом для реалізації безбар’єрності. Крім того, важливим кроком буде створення у територіальних громадах Рад безбар’єрності, які будуть сприяти впровадженню реальних рішень для безбар’єрного доступу, а також моніторити доступність публічних послуг.

Оленa Шуляк також підкреслила необхідність строгого контролю за дотриманням нових будівельних норм, що передбачають високі стандарти інклюзивності. “Ми плануємо впровадження європейських стандартів, навчання фахівців і посилення моніторингу та контролю за безбар’єрністю будівництва і реконструкцій”, – додала вона.

Народна депутатка підкреслила, що для успішної реалізації принципів безбар’єрності необхідна підтримка громадянського суспільства, яке найкраще розуміє потреби своїх громад. “Кожен з нас, рано чи пізно, стикається з потребою у безбар’єрних умовах. Це питання стає надзвичайно актуальним в умовах воєнного конфлікту, коли бар’єри, які раніше були непомітними, стають очевидними для всіх, хто потребує підтримки”, – підсумувала Шуляк.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Генерала Галушкіна знову затримали після внесення застави: нові деталі у справі

Екс-командувача оперативно-тактичного угруповання «Харків» Юрія Галушкіна, підозрюваного у справі...

Корупційний скандал в оборонному секторі: 23 мільярди гривень для Lechmar

Оборонний сектор України опинився в центрі чергового гучного корупційного...

Головний психіатр Міноборони потрапив до лікарні після затримання на хабарі

Головний психіатр Міністерства оборони України Олег Друзь, якого вдруге...

Держекспертцентр МОЗ придбав автомобіль преміумкласу за 2,16 мільйона гривень

Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України замовив автомобіль...

Олексій Гончаренко вимагає пояснень щодо доходів гендиректора “Укрпошти”

Народний депутат України Олексій Гончаренко направив офіційний запит до...

В Україні проведуть перевірку щодо корупційної діяльності

Громадська активістка Марія Барабаш заявила, що США готують близько...

Трамп поставив мету завершити війну в Україні за 100 днів

Президент США Дональд Трамп доручив своєму спеціальному представнику з...

Миколаївська міськрада знову виділяє мільйони на ремонт укриття з сумнівними цінами

Миколаївська міська рада втретє замовила ремонт укриття у компанії...