Україна може не витримати тиску росіян на фронті, незважаючи на мотивацію. Дефіцит боєприпасів навряд чи може бути усунутий цього року.
Про це пише журнал Der Spiegel у статті під назвою “Змучений президент”.
На Мюнхенській безпековій конференції український президент Володимир Зеленський “намагався розвіяти перед усіма присутніми особами, які ухвалюють рішення в Європі та США, сумніви щодо того, чи зможе його країна вижити у війні проти Росії. І все ж його відчай не можна ігнорувати”, пише Der Spiegel.
У Мюнхені основною темою керівників спецслужб різних країн стала складна ситуація, в якій перебувають українські війська. Але “на початку 2023 року Захід і Київ усе ще покладали великі надії на підготовлюваний український контрнаступ. Ходили розмови про повернення окупованих Росією територій, можливо, навіть про Крим. Через рік українцям стає дедалі важче утримувати фронт”, пише видання.
Зеленський і його делегація приїхали до Мюнхена з однією єдиною місією: переконати американців і європейців постачати Україні більше зброї та боєприпасів, зазначає Der Spiegel. Президент заявив про “штучний дефіцит зброї”, через який війська вже були змушені відступити з деяких місць на лінії фронту, зокрема з Авдіївки.
“Якщо наші командири можуть наступати тільки по трупах своїх солдатів, це не має жодного сенсу”, – заявив він.
Також він сказав, що “падіння України поставить під загрозу всю Європу”. Наступного разу РФ нападе на країни Балтії або навіть на Польщу.
Зеленський заявив, що у Росії є “військова перевага, а саме повне знецінення людського життя”. Також він зазначив, що у РФ є зброя дальньої дії, а в України її “дуже мало”.
“Якби ця зброя була нарешті доставлена, Україна знову змогла б повернути території”, – сказав Зеленський.
Також Зеленський високо оцінює безпекові зобов’язання, які він підписав з урядами в Берліні та Парижі. Але він нагадує, що Україна потребує подальшої військової допомоги Заходу, пише видання.
Водночас на Мюнхенській конференції глава МЗС Кулеба звернувся до Блінкена з проханням про надання ЗСУ ракет дальнього радіусу дії ATACMS, необхідних для перекриття шляхів постачання армії РФ.
У Мюнхені на запитання про Taurus із дальністю понад 500 км канцлер Німеччини Шольц відповів ухильно. Для Кулеби цього достатньо, щоб не втрачати надії, пише видання.
Глава МЗС розраховує на те, що європейці втрутяться, якщо американці назавжди скоротять свою підтримку озброєнь. Але він закликає поквапитися: “Поки європейська військова промисловість не набере обертів, ми будемо платити своїм життям”.
За даними видання, представники спецслужб обговорюють, чи не слід Києву повністю змінити свою військову стратегію. Згідно зі звітом про ситуацію, цього року не очікується усунення дефіциту боєприпасів. Тому українській армії доведеться перейти до оборони і постаратися утримати лінію фронту, не втративши занадто багато солдатів.