Україна може отримати зелене світло на удари по Росії

Україна може отримати дозвіл від західних союзників на використання далекобійної зброї для нанесення ударів углиб території Росії. Це відкриває нові можливості для атак на російські авіабази, склади боєприпасів та інші стратегічні цілі, як зазначає The Times.

Якщо ці обмеження будуть зняті, Росії доведеться перемістити свої літаки подалі від фронтової лінії. Основною метою українських військових є зменшення кількості вильотів російської авіації, зокрема СУ-34 і СУ-35, які використовуються для атак з повітря на територію України. Це могло б суттєво зменшити частоту російських авіаударів.

“Зміна політики дозволила б нам запобігти російським ударам і створити необхідне стримування. Це наближає нас до завершення війни,” — заявив один з українських військових у коментарі виданню.

На даний момент Україні вже передані британські ракети Storm Shadow з обмеженням дальності до 250 км та американські балістичні ракети ATACMS з дальністю близько 300 км. Проте удари вглиб Росії залишаються забороненими через побоювання ескалації конфлікту, висловлені США. Зміна політики може стати можливою після підтвердження Іраном передачі Росії балістичних ракет Fath-360.

Німеччина досі відмовляється передавати Україні ракети Taurus, що може суттєво вплинути на можливості українських військ. Наразі з 600 вироблених ракет тільки половина перебуває в робочому стані.

Однією з основних небезпек цього рішення є можливість відповіді з боку російського президента Володимира Путіна, який може вжити крайні заходи, включаючи використання тактичної ядерної зброї. Це, у свою чергу, може спровокувати реакцію з боку НАТО, що створює додаткові ризики для міжнародної безпеки.

У контексті майбутніх оголошень, 11 вересня 2024 року, держсекретар США Ентоні Блінкен у Києві може оголосити про дозвіл на удари по Росії за допомогою ракет ATACMS. Цей візит також буде ознаменований спільною заявою з главою МЗС Великої Британії.

Крім того, Пентагон розкрив інформацію про масштаби виробництва ракет для HIMARS та систем Patriot, зазначивши, що щомісяця випускається 1167 ракет GMLRS для HIMARS, що на 40% більше, ніж у 2022 році.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Співачка СолоХа зібралась представляти Україну на Євробаченні

Українська поп-виконавиця СолоХа офіційно підтвердила свою участь у Національному...

Зеленський прагне вступити до НАТО до завершення президентства Байдена

Президент України Володимир Зеленський висловлює надію на отримання запрошення...

Готель «Україна» продали за рекордну суму

Державне підприємство «Готель «Україна», яке розташоване у центрі Києва...

За Валентина Резніченка внесено 30 мільйонів застави

У справі про масштабні зловживання у сфері будівництва та...

Чому українці отримують менше, ніж показує Держстат

Згідно з останніми даними Державної служби статистики України, середня...

Як мешканцям багатоквартирних будинків підготуватись до зими

У зимовий період, коли в Україні зростає ризик відключень...

З’явилась інформація про причини затримання Усика в Польщі

Увечері 17 вересня в аеропорту Кракова стався інцидент за...

Міністерство економіки повідомило про несподіваний зріст ВВП України

У серпні 2024 року економіка України показала зростання на...