Український конфлікт перетворився на затяжну війну, для перемоги в якій Росія докладає всіх зусиль – і Захід виявився до цього не готовий, пише Financial Times. У підсумку з листопада західні країни почали усвідомлювати, яким є реальний стан справ – а вже взимку на них чекав “ідеальний шторм”: в Україні через проблеми з набором нових солдатів після невдалого контрнаступу розвинувся конфлікт між Залужним і Зеленським, а ЗСУ тим часом через найсильнішу нестачу боєприпасів і артилерійських гармат опинилися у вкрай небезпечному становищі. Фактично перед Україною виникла перспектива можливого програшу
І все це відбувається на тлі того, що в США радикальні республіканці намертво заблокували черговий пакет допомоги Києву, який так і не ухвалили досі; а в Росії намітилося відновлення економіки, яке стало можливим завдяки налагодженню експорту нафти до Індії та Китаю, а також масштабних кроків з обходу санкцій.
Хоча до другої річниці початку війни ЄС все ж таки схвалив власний пакет допомоги Україні обсягом €50 млрд, а Великобританія, Франція і Німеччина підписали з Києвом двосторонні угоди про безпеку, на Мюнхенській конференції в лютому все одно панувала похмура обстановка, нагадує журналіст FT.
Зрештою поєднання всіх згаданих чинників все ж змусило більшість європейських столиць переглянути свої погляди на те, як розвивається конфлікт, і яке значення він матиме для майбутнього Старого Світу. Як вважає оглядач FT, обговорення всередині ЄС питання про відправлення військ в Україну, а також дискусії, що тривають у Німеччині, з питання передання Києву ракет Taurus показують: Європа “запізно, але невблаганно рухається до глибшого залучення в конфлікт”.