Україна відновлює оборонну промисловість: мережа таємних підземних заводів

Співробітники секретних оборонних підприємств уважно перевіряються, щоб уникнути проникнення російських інформаторів, повідомляють журналісти.

Президент України Володимир Зеленський розпочав відновлення та перепрофілювання оборонної промисловості майже з нуля. Такий курс спрямований на зменшення залежності від зовнішньої допомоги та перетворення країни в потужний центр виробництва зброї та боєприпасів для країн Заходу. Про це повідомив журналістам оглядач іспанської газети El Mundo Альберто Рохас.

Він вважає, що Україна веде одночасно кілька війн. Одна з них — це “війна минулого”, що включає тисячі артилерійських обстрілів та атаки з одних окопів на інші. Інша — сучасна “війна сьогодення”, що відбувається за допомогою безпілотників, які стали “володарями неба та моря”. Поміж цими двома війнами триває ще “війна майбутнього”.

Рохас стверджує, що в Україні створено мережу засекречених підземних заводів. За його словами, за цим процесом відповідає міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

За даними джерел видання, в Україні виробляються різновиди безпілотників, включаючи морські та наземні, бронетранспортери “Козак”, ракети “Нептун” та протитанкові комплекси “Стугна”. Обсяги виробництва зросли утричі з 2023 року.

“Минулого року ми акцентували увагу на розробці повітряних дронів для атак в тилу Росії, і ми вже успішно це реалізуємо. Морський дрон “Магура” затопив п’ять російських кораблів і утримує їхній військовий флот у порту. Також цього року ми вдосконалюємо наземні безпілотники. У нас вже є рятувальні та ударні дрони в розробці, і наші бригади випробовують і вдосконалюють їх на передовій”, — розповіло анонімне джерело виданню.

За словами одного з експертів, Захід не був готовий до війни такого масштабу, з такими втратами та витратами боєприпасів.

“Всі арсенали спустошуються, тому що на полі бою витрачається більше артилерійських снарядів, ніж можуть виробити всі союзники разом узяті. Ми підрахували, що Заходу терміново потрібно 7 мільйонів снарядів. Ми вже виробляємо боєприпаси радянського калібру для наших гармат, а незабаром зможемо експортувати і натовський калібр”, — цитує El Mundo експерта.

Він пояснив, що Україні не вистачає грошей і контрактів, а Європі бракує заводів.

“У нас є досвід і ресурси для того, щоб виробляти те, що вони хочуть, за набагато коротший час, ніж будь-який інший європейський завод”, — сказав експерт.

Серед проєктів, які успішно розвиваються, є проєкт “FrankenRamstein” (поєднання слів Франкенштейн і Рамштайн — німецьке місто, де організовуються зустрічі України та її союзників — ред.).

Рохас пояснює, що Україна була забезпечена пусковими установками одного типу, але не мала ракет. На відміну від цього, для іншого типу пускових установок ракет було багато, але не було самих пускових установок. Тому українці адаптували існуючі засоби до форматів НАТО та створили пускові установки і ракети, які тепер можуть використовувати ці старі надлишки, що й викликало назву “FrankenRamstein”.

В кінці статті автор зазначає, що Україна збудувала індустрію та адаптувала західну зброю до радянських систем методами, які ніхто б не дав і копійки. Нині українці найбільше турбує те, щоб ці заводи були повністю в таємниці від Росії. Співробітників ретельно перевіряють, щоб уникнути проникнення інформаторів з РФ, адже вже виявлено “зрадників”.

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Популярне

Поділитися дописом:

Більше подібного
ТУТ

Не варто сподіватись на миттєві результати від появи F-16 в українському небі

Українські Повітряні Сили зазначають, що швидкого ефекту від  літаків...

Українські водії в Польщі не зможуть працювати в таксі без польських прав

Відсьогодні водії, які здійснюють пасажирські перевезення в Польщі з...

Як і коли звертатися до поліції через порушення сусідів

Життя у многоквартирному будинку часто зводить нас з різними...

“Золоті унітази” для НАБУ

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) потрапило під критику через...

Україна планує перейти на нову систему нарахування соціальних виплат

Уряд України збирається впровадити базову соціальну допомогу та відмовитися...

Франція готує 26 українських пілотів для F-16

За інформацією видання Le Monde, Франція взяла на себе...

Реформа ТЦК поверне права людини суспільству

На думку адвоката Лихачова, реформування ТЦК може значно полегшити...

Що може призвести до використання ядерної зброї Путіним в Україні

Олександр Литвиненко, секретар Ради національної безпеки і оборони України...